Głosy z ulicy

Książka

Głosy z ulicy

  • Wydawnictwo: Rebis
  • Rok wydania: 2008
  • ISBN: 9788375100709
  • Ilość stron: 424
  • Format: 12.8x19.7cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 37,90 PLN
Nasza cena 26,50 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 37,90 PLN
Nasza cena 26,50 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Głosy z ulicy - Dick Philip K.

Światowa premiera nie publikowanej do tej pory, jednej z pierwszych powieści Dicka.Kafka piszący literaturę popularną, prorok. The New York TimesByć może niektórym trudno będzie przyjąć do wiadomość fakt, że ten sam pisarz, który całkiem niedawno wdarł się do kanonu amerykańskiej literatury jako wizjoner i paranoidalny popowy surrealista, napisał również co najmniej pół dziesiątka realistycznych powieści proletariackich, dziejących się w Kaliforni lat pięćdziesiątych i przełomu sześćdziesiątych, z których najlepsze sytuują się gdzieś w obszarze pomiędzy Richardem Yatesem i Charlsem Willefordem. Ale lepiej przyjmijcie to do wiadomości. Jonathan LethemGłosy z ulicy nie należą do literatury science fiction, ale mieszczą się w nurcie amerykańskiej powieści realistycznej.

Jest rok 1950, Kalifornia. Stuart Hadley pracuje jako młody sprzedawca w sklepie RTVV. Hardley jest też młodym gniewnym artystą, marzycielem, nieudacznikiem. Żyje życiem, które wielu uznałoby za przyjemne: miły dom, ładna żona, przyzwoita praca z perspektywami awansu, mimo to dręczy go poczucie niespełnienia; w jego życiu czegoś brakuje. Wewnętrzną pustkę próbuje wypełniać seksem i narkotykami, fanatyczną wiarą, ale żadna z tych rzeczy nie daje mu satysfakcji, co doprowadza go do szaleństwa. Tak zaczyna się opowieść o upadku Hadleya, jego melancholii, szaleństwie i późniejszym odkupieniu.

Publikacja ta uzupełnia kanon dzieł pisarza.Philip K. Dick urodził się w Chicago, ale większość swego życia spędził w Kaliforni. Jest autorem czterdziestu czterech opublikowanych powieści i ponad stu dwudziestu opowiadań. Jego książka Człowiek z Wysokiego Zamku otrzymała w 1963 roku Nagrodę Hugo przyznawaną za książki science fiction. Płyńcie łzy moje, rzeczy policjant otrzymało Nagrodę Johna W. Cambella w 1974 roku. Książki Dicka otrzymały poza tym wiele licznych nagród tak w USA, jak za granicą. Wydawano je w dwudziestu pięciu krajach. Dziewięć utworów Dicka doczekało się ekranizacji, w tym książka Czy androidy śnią o elektrycznych owcach (Blade Runner) i opowiadania Przypomnimy to panu hurtowo (Pamięć absolutna) oraz Raport mniejszości. Ostatnią z nich jest Przez ciemne zwierciadło. W 2007 roku na ekrany trafi dziesiąty filmoparty na opowiadaniu Dicka Złoty człowiek.


Szczegóły: Głosy z ulicy - Dick Philip K.

Tytuł: Głosy z ulicy
Autor: Dick Philip K.
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Salamandra
ISBN: 9788375100709
Tytuł oryginału: Voices from the street
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Rybski Jarosław
Języki: polski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 424
Format: 12.8x19.7cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.52 kg


Recenzje: Głosy z ulicy - Dick Philip K.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: