Jak przechytrzyć dziecko Proste sztuczki na małych uparciuchów

,

Książka

Jak przechytrzyć dziecko
Proste sztuczki na małych uparciuchów

,

 • Wydawnictwo: Vesper
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788360159880
 • Ilość stron: 160
 • Format: 12.0x15.9cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 14,04 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 14,04 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

O książce:
Wasze dziecko nie chce, żebyście przeczytali tę książkę!
Jak przechytrzyć dziecko to najprzydatniejszy (i najbardziej podstępny) podręcznik dla rodziców, jaki kiedykolwiek kupicie w księgarni. W książce tej znajdziecie setki rad, technik i prostych sztuczek, które sprawią, że dziecko będzie robiło to, czego od niego oczekujecie nie zdając sobie z tego zupełnie sprawy. Dowiecie się, jak w czasie posiłku, pójścia spać, kąpieli i w każdym innym czasie dnia (lub nocy):
namówić dziecko do jedzenia, wykorzystując jego instynkt posiadania
namówić dziecko do kąpieli przez pływanie w wannie
namówić dziecko do ściszenia głosu przez odpowiadanie mu szeptem
namówić dziecko do zażycia lekarstwa soku superbohaterów
namówić dziecko do siedzenia w jednym miejscu przez zabawę w szpiega.
Poznacie również dziesiątki innych rodzicielskich sztuczek!

David Borgenicht jest współautorem bestsellerowej serii Worst-Case Scenario Survival Handbook, oraz ojcem dwóch szkrabów.
James Grace jest współautorem The Good Deed Guide i ojcem trojga dzieci.


Fragmenty:
Z pewnością twoje dzieci nie chciałyby, byś przeczytał tę książkę.
Dzięki niej zdobędziesz umiejętności, poznasz techniki i nauczysz się sposobów pokonania dzieci w jedynej grze, którą opanowały do perfekcji: jak być dziećmi. Oczywiście, są od ciebie mniejsze i teoretycznie nie tak sprytne jak ty. Zgadza się, to ty jesteś dorosły i jeśli podejmujesz decyzję, to ma być tak, jak postanowisz, bez względu na okoliczności.
Ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Każdy rodzic ci to powie. Dzieciaki nie rozgrywają tego meczu zgodnie z twoimi życzeniami. Głównie dlatego, że nie znają reguł. Czasami uważają też, że to one je wymyślają.
Dla szkrabów każdy dzień to walka między desperackim pragnieniem sprawowania kontroli nad swoim życiem a chęcią pozostania twoim bobaskiem. Jeszcze nie dorosłe, ale już nie są niemowlętami. To musi być dla nich niezwykle męczące, ale pewnie to rozumiesz. Bądź co bądź, kiedy były bobasami, musiały tylko zapłakać, a ty się biegiem zjawiałeś u ich boku. Czemu więc i teraz ma to nie zadziałać, nawet jeśli już potrafią mówić i (teoretycznie) wykazują się empatią i rozumem
Dlaczego zatem nie mogą spędzić całego dnia na golasa Czemu nie dostają lodów na obiad Twoje pociechy nie wiedzą, że trzeba się ubrać przed wyjściem z domu, a cukierek nie należy do podstawowych grup pokarmów. Nie orientują się też, że trzeba płacić za rzeczy, które chcesz zabrać ze sklepu, a najwybitniejsi prawnicy nie negocjują warunków umowy za pomocą ataków złego humoru. Nie zdają sobie sprawy, że mycie głowy to nie starożytna forma tortur, obcinanie paznokci nie boli i rzeczywiście istnieje coś takiego jak ściszony głos.
I tu masz pole do popisu. Trzeba je wszystkiego nauczyć. Dzieci można edukować na wiele sposobów. Czasem wystarczy, że położysz podwaliny: niech czasem wątpią w to, co mówisz. Traktuj je jak odpowiedzialne, inteligentne jednostki i naucz, dlaczego niektóre rzeczy muszą dziać się tak, a nie inaczej.
Innym razem jednakże będziesz musiał wykazać się sprytem, czyli omamić, zwieść lub przechytrzyć dziecko, by zaczęło postępować zgodnie z twoją wolą. Dzięki tej książce zyskasz potrzebne ci do tego narzędzia.
Umiejętności, które tu poznasz, dostarczą ci niezbędnych informacji, dzięki którym twoje dziecko postąpi tak, jak ty tego chcesz i kiedy chcesz. Poznasz techniki klasyczne, takie jak stosowanie Krótkich trików (dawanie dziecku wyboru, co sprawia, że czuje ono swoją władzę, gdy tymczasem to ty pociągasz za sznurki) i zamiana znienawidzonych czynności w zabawę i gry. Opanujesz sztukę odwracania uwagi i nauczysz się odwiecznych rodzicielskich wybiegów, dzięki którym nagniesz dzieci do swojej woli, a one nawet się w tym nie zorientują.
Podsumowując tę książkę: udostępniamy ci nie tylko solidny zapas rodzicielskiej broni, którą przez całe lata wypróbowywaliśmy na naszych dzieciach, ale też przepytaliśmy dziesiątki innych rodziców,


Szczegóły

Tytuł: Jak przechytrzyć dziecko

Podtytuł: Proste sztuczki na małych uparciuchów

Autor: Borgenicht David, Grace James

Wydawnictwo: Vesper

ISBN: 9788360159880

Tytuł oryginału: How to Con Your Kid. Simple Scams for Mealtime

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Helińska Ewa

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 160

Format: 12.0x15.9cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.2 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Porady w pigułce, zastosowanie głównie do małych dzieci. Przedstawia alternatywne wyjścia z sytuacji codziennego życia, kiedy dziecko ma trudności z wykonaniem jakiejś czynności czy polecenia. Polecam! 2015-01-21 11:04:10


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Borgenicht David, Grace James (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl