Zrozumieć ADHD

,

Książka

Zrozumieć ADHD

,

  • Wydawnictwo: Laurum
  • Rok wydania: 2009
  • ISBN: 9788361732051
  • Ilość stron: 384
  • Format: 15.6x23.3cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 42,03 PLN
Oszczędzasz 15%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 42,03 PLN
Oszczędzasz 15%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Zrozumieć ADHD - Green Christopher, Chee Kit

W dzisiejszych czasach większość specjalistów przyjmuje zaburzenie z deficytem uwagi i nadaktywnością (Attention Deficit Hyperactivity Disorder ADHD) jako ważny element dzieciństwa. Wszędzie dookoła nas ADHD powoduje, że inteligentne dzieci nie dają sobie rady w szkole i mimo właściwego wychowywania sprawiają kłopoty w domu. Przy dzisiejszej świadomości tego stanu specjaliści i rodzice potrzebują praktycznych najświeższych informacji, jak można pomóc tym dzieciom, a celem niniejszej publikacji jest odpowiedzenie na tę potrzebę.

Wciąż trwa dyskusja na temat najlepszych sposobów diagnozowania ADHD, relatywnego znaczenia różnych rodzajów terapii oraz przypuszczalnych, ale jeszcze nieudowodnionych długoterminowych korzyści wypływających ze stosowania leków stymulujących. Te i inne nierozwiązane dotychczas kwestie nie są specjalnie istotne, jeśli wszyscy dążymy do osiągnięcia tego samego celu, jakim jest pomaganie tym dzieciom we wkraczaniu w dorosłość z możliwie najlepszym wykształceniem, wysokim poziomem pewności siebie, przydatnymi umiejętnościami życiowymi oraz nieuszkodzonymi relacjami rodzinnymi. Jeżeli wszyscy razem będziemy pracować dla tego celu, następna dekada będzie dużo łatwiejsza zarówno dla tych dzieci, jak i ich zestresowanych rodziców.

Zrozumieć ADHD to książka napisana przystępnym językiem, pełna sprawdzonych, praktycznych propozycji, odpowiednich do zastosowania zarówno w domu, jak i w klasie szkolnej. Dowiesz się z niej:akie są fakty, a jakie mity na temat ADHD,

czego spodziewać się po dziecku z ADHD i jak zdiagnozować nadpobudliwość psychoruchową,

jak skłaniać dziecko z ADHD do nauki oraz słuchania i jak opanować jego nadpobudliwe reakcje,

jak radzić sobie z presją otoczenia i reakcjami osób trzecich: rówieśników dziecka, nauczycieli, sąsiadów,

jakie terapie zdają egzamin i jak je stosować.O AUTORACH

Dr Christopher Green jest najbardziej znanym australijskim autorem książek o wychowaniu. Przez ponad dwadzieścia pięć lat służył rodzicom radami dotyczącymi opieki nad niemowlętami, małymi oraz starszymi dziećmi. Jest pediatrą i honorowym konsultantem Szpitala Dziecięcego w Westmead w Sydney. Do innych jego bestsellerowych książek należą: Poskramianie małego dziecka oraz Babies!, Beyond Toddlerdom.Dr Kit Y Chee jest pediatrą specjalizującym się w problemach z zachowaniem i uczeniem się dzieci. Jest również honorowym lekarzem na Oddziale Rozwoju Dziecka w Childrens Hospital i konsultantką w Sydney Learning Clinic. Prowadzi badania z zakresu uczenia się, języka, ADHD i efektów podawania leków stymulujących u dzieci. Jej mąż, Arthur, również jest pediatrą.


Szczegóły: Zrozumieć ADHD - Green Christopher, Chee Kit

Tytuł: Zrozumieć ADHD
Autor: Green Christopher, Chee Kit
Wydawnictwo: Laurum
ISBN: 9788361732051
Tytuł oryginału: Understanding ADHD
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Sobiepanek-Szczęsna Katarzyna
Języki: polski
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 384
Format: 15.6x23.3cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.57 kg


Recenzje: Zrozumieć ADHD - Green Christopher, Chee Kit

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: