Od zwycięstwa do upadku Siły zbrojne Związku Radzieckiego 1945 - 1991

,

Książka

Od zwycięstwa do upadku Siły zbrojne Związku Radzieckiego 1945 - 1991

,

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Rok wydania: 2009
 • ISBN: 9788301159085
 • Ilość stron: 512
 • Format: 16.5x23.5cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 22,80 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 22,80 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 61%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Publikacja przedstawia przeobrażenia, jakie zachodziły w Armii Radzieckiej i resortach siłowych Związku Radzieckiego pod wpływem przemian geopolitycznych po II wojnie światowej. Odrębnie opisane zostały resorty sił lądowych, powietrznych i morskich. Autorzy ukazują dzieje i strukturę armii od wewnątrz przez pryzmat biografii i mentalności głównodowodzących, którzy mieli znaczący wpływ na politykę ZSRR. Prezentują poufne, nieznane i zniekształcane dotychczas fakty i interpretacje. W tekście nie brakuje licznych anegdot i ciekawostek z życia dowódców, informacji na temat obowiązujących w armii regulaminów, zwyczajów i zasad. Przykładowo dowiemy się, że w Sztabie Generalnym na rozkaz Stalina ustalono całodobowy system pracy, w tym ścisłe godziny odpoczynku oficerów sztabowych. Poznamy także powstające w armii rozmaite frakcje i koterie oraz inspirowane przez nie intrygi.Szczegóły

Tytuł: Od zwycięstwa do upadku Siły zbrojne Związku Radzieckiego 1945 - 1991

Autor: Potyrała Bolesław, Fudali Robert

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Kod paskowy: 978830115908501

ISBN: 9788301159085

Języki: polski

Rok wydania: 2009

Ilość stron: 512

Format: 16.5x23.5cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.71 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×