Fikołki na trzepaku. Wspomnienia z podwórka i nie tylko

Książka

Fikołki na trzepaku.
Wspomnienia z podwórka i nie tylko

  • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788375063592
  • Ilość stron: 336
  • Format: 15.5x24.0cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,71 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,71 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Fikołki na trzepaku. - Kalicińska Małgorzata

Fikołki na trzepaku to zbiór literackich pocztówek z dzieciństwa. Zapamiętane i zatrzymane w kadrze pamięci podwórko, szkoła, wakacje i życie rodzinne. Ta pamięć jest utkana ze szczegółów - kolorów, kształtów, zapachów smaków, zdarzeń. W miarę możliwości widziana oczami, umysłem dziecka - spisywana bez komentarza mnie (autorki) dzisiejszej. Jest tu klimat domu, zwykłej podstawówki na Kępie, przyjęcia u dziadków, zapach wsi białostockiej podczas żniw i zacisze bezpiecznego podwórka, kolorowe rajstopy... Znaleźć tu można też muzykę z dawnych lat - nazwiska wykonawców, zespoły, aktorów i aktorek - czyli gwiazd ówczesnych. Patchwork ze wspomnień, z naszych najmłodszych lat, jakże innych niż dzisiejsze dzieciństwo naszych dzieci i wnuków.

Małgorzata Kalicińska

Twoja pamięć mnie oszołomiła, a jeszcze bardziej narracja malująca obrazy z przeszłości z taką swobodą i tak barwnie, że czyta się tekst na jednym oddechu tak jak słucha się fantastycznej symfonii.

Agnieszka Duczmal

Kalicińska z właściwą sobie lekkością tka portret rodzinny, ale jest też czujnym obserwatorem zdarzeń i wrażeń, odnotowującym PRL-owską rzeczywistość z kronikarską wręcz pieczołowitością. Po lekturze Fikołków na trzepaku pozostał mi kojący smak chleba posypanego cukrem.

Joanna Laprus-Mikulska, Bluszcz

Małgorzata Kalicińska, dojrzała już kobieta, ale była dzieckiem, jak my wszyscy. Spędziła dzieciństwo na Saskiej Kępie, wisząc na trzepaku, albo jeżdżąc zimą na łyżwach, na ślizgawce. Zdolna ale leniwa - jak pisywała pani w dzienniczku, i to nie tylko w podstawówce. Ponieważ była grzeczna - zamiast przeszkadzać, obserwowała i zapamiętywała to, co dookoła niej się działo. Nie piła, nie paliła fajek w parku, nie wagarowała, ale i tak przynosiła uwagi w dzienniczku: Małgosia pobiła się z Andrzejem. Temperamentna - znaczy. Wyrosła na w miarę normalną kobietę. Ma dzieci, lubi gotować rosół i pisze...


Szczegóły: Fikołki na trzepaku. - Kalicińska Małgorzata

Tytuł: Fikołki na trzepaku.
Podtytuł: Wspomnienia z podwórka i nie tylko
Autor: Kalicińska Małgorzata
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788375063592
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 336
Format: 15.5x24.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.47 kg


Recenzje: Fikołki na trzepaku. - Kalicińska Małgorzata

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Fikołki na trzepaku. - Kalicińska Małgorzata