Drogi i rozdroża Migracje Polaków w Unii Europejskiej po 1 maja 2004 roku. Analiza psychologiczno - socjologiczna

Książka

Drogi i rozdroża
Migracje Polaków w Unii Europejskiej po 1 maja 2004 roku. Analiza psychologiczno - socjologiczna

 • Wydawnictwo: Nomos
 • Rok wydania: 2010
 • ISBN: 9788376880167
 • Ilość stron: 412
 • Format: 15.5x23.5cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 51,45 PLN
Nasza cena 38,60 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 51,45 PLN
Nasza cena 38,60 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Zjawisko migracji, które objęły Polskę po 2004 roku, stanowi warty eksploracji teren nie tylko dla demografów, ekonomistów i socjologów, jak dzieje się to najczęściej, ale też dla psychologów, którzy z racji swojej roli zawodowej muszą wspierać wszystkich aktorów tego procesu [...].Sytuacja migracji rodzi wiele interesujących problemów badawczych. W książce tej zostały poruszone takie zagadnienia jak sytuacja polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii i Belgii w ich własnej percepcji, skontrastowanej z postrzeganiem ich jako gości przez społeczeństwo krajów przyjmujących. Szczegółowe aspekty badań tych kierunków emigracji dotyczą również problematyki specyfiki migracji ludności z terenów wiejskich oraz migracji na tereny wiejskie lub do ośrodków wielkomiejskich. Interesujące pytania badawcze dotyczą roli tak ważnej części polskiej tożsamości w tych krajach, jaką jest identyfikacja religijna. Czy na emigracji stajemy się religijni w inny sposób niż w Polsce Czy ma na to wpływ kontekst religijny nowego kraju, znalezienie się w grupie będącej większością lub mniejszością religijną [...]

Ze Wstępu


Szczegóły

Tytuł: Drogi i rozdroża

Podtytuł: Migracje Polaków w Unii Europejskiej po 1 maja 2004 roku. Analiza psychologiczno - socjologiczna

Wydawnictwo: Nomos

ISBN: 9788376880167

Języki: polski

Rok wydania: 2010

Ilość stron: 412

Format: 15.5x23.5cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.63 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×