Nadużycia duchowe

,

Książka

Nadużycia duchowe

,

  • Wydawnictwo: Esprit
  • Rok wydania: 2010
  • ISBN: 9788360040874
  • Ilość stron: 160
  • Format: 13.0x20.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 24,90 PLN
Nasza cena 16,01 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 24,90 PLN
Nasza cena 16,01 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Nadużycia duchowe - Zivi Pascal, Poujol Jacques

Co zrobić, gdy mamy wrażenie, że my lub ktoś z naszych bliskich jest wykorzystywany duchowo Jak odróżnić autentyczne i twórcze zaangażowanie religijne od mechanizmów sekciarskich i destrukcyjnych Gdzie szukać pomocy i jak odbudować zmanipulowaną osobowość Odpowiedzi na wszystkie te pytania podejmują się Pascal Zivi i Jacques Poujol.

O nadużyciu duchowym mówimy, gdy ktoś, korzystając ze swej pozycji przywódcy religijnego, dopuszcza się psychologicznej i duchowej dominacji nad drugim człowiekiem, pozbawiając go autonomii i wolnej woli. Zjawisko to dotyczy przede wszystkim sekt, choć czasem również niestety i wspólnot chrześcijańskich. Na podstawie swojego bogatego doświadczenia autorzy pozwalają zidentyfikować i zrozumieć zjawisko nadużycia duchowego i ułatwiają udzielenie pomocy ich ofiarom. Patrząc z perspektywy osób wierzących, którym na sercu leży nie tylko dobro ofiar, ale także prawda i czystość ewangelicznego przekazu, ostrzegają przed religijną manipulacją i dają wiedzę potrzebną, by zawczasu ją rozpoznać.


Myślę, że nadużycie duchowe jest również formą gwałtu, którego dokonuje się w imieniu Boga i Chrystusa, zadając osobie wierzącej rany w samej głębi jej duszy. Konsekwencje tego są katastrofalne. Ofiary muszą pokonać wielkie trudności, aby powrócić do normalnego życia. Doszły one do wniosku, że Bóg lubi się mścić, że cały czas szuka słabości u ludzi wierzących, aby je karać i posyłać do piekła. Osoba wykorzystana duchowo ma bardzo negatywny obraz samej siebie. Przytłacza ją wstyd i z trudem okazuje innym zaufanie. W wielu przypadkach wykazuje silną alergię na jakikolwiek system religijny.


Szczegóły: Nadużycia duchowe - Zivi Pascal, Poujol Jacques

Tytuł: Nadużycia duchowe
Autor: Zivi Pascal, Poujol Jacques
Wydawnictwo: Esprit
ISBN: 9788360040874
Tytuł oryginału: Les abus spirituels
Język oryginału: francuski
Tłumacz: Sołtys Jarosław
Języki: polski
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 160
Format: 13.0x20.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.17 kg


Recenzje: Nadużycia duchowe - Zivi Pascal, Poujol Jacques

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×