Żniwo gniewu (Audiobook)

Książka

Żniwo gniewu
(Audiobook)

  • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
  • Rok wydania: 2011
  • ISBN: 9788375068719
  • Ilość stron: 1
  • Format: 14.0x12.5cm
  • Oprawa: Kartonowa Foliowana
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 20,66 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 20,66 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Żniwo gniewu - Angeli-Ilovan Lucie

Od kresowych miasteczek i okupacji sowieckiej, przez wsie i napotkanych w lasach partyzantów, po przymusową pracę na folwarku niemieckiego arystokraty i osadnictwo na Ziemiach Odzyskanych - oto historia tułaczki dwóch sióstr, Kaszmiry i Maruszki. Te nieprawdopodobne, ale jakże typowe dla mieszkańców Kresów losy stały się osnową Żniwa gniewu. To opowieść o kobietach wprzężonych w tryby wojny, o ich sile i woli przetrwania, o oddaniu dla drugiego człowieka i pielęgnowaniu tradycji rodzinnych. O pięknie miłości w podłych czasach, o poświęceniu, gdy nikt nie widział jego sensu, i wreszcie - o wierności. Żniwo gniewu czyta się z zapartym tchem, bo historia splata się tu ze współczesnością w interesujący literacko warkocz. To najlepsza książka, jaką przeczytałam od kilku lat. Głęboko mnie poruszyła. Bardzo ją polecam.

Małgorzata Kalicińska 

Ta książka zawiera doświadczenia, które były udziałem tysięcy anonimowych kobiet rzuconych w czasie wojny na szlak wędrówki z polskich Kresów często donikąd. Takie historie nadal przechowuje się w wielu polskich domach. Chociaż to mężczyźni wywołują i prowadzą wojny, najwyższe rachunki płacą za nie kobiety. Może dlatego rzadko mamy okazję śledzić wojenne wydarzenia ich oczami. Lucie Di Angeli-Ilovan tworzy swą narrację ze szczegółów, które zwykle uchodzą uwagi; ze smaków, zapachów, ulotnych wrażeń. Ale jest to również książka o cierpieniu, wytrwałości i nadziei oraz o niezwykłej sile kobiet. I dlatego z całego serca polecam tę powieść.

Nina Terentiew 

Wielu autorów chciałoby zajrzeć w serca Czytelników. Udaje się to tylko nielicznym. Żniwom gniewu - a jestem o tym absolutnie przekonany - to się udało.

Czyta Anna Sroka


Szczegóły: Żniwo gniewu - Angeli-Ilovan Lucie

Tytuł: Żniwo gniewu
Podtytuł: (Audiobook)
Autor: Angeli-Ilovan Lucie
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788375068719
Języki: polski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 1
Format: 14.0x12.5cm
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Waga: 0.06 kg
Typ głównego nośnika: ACM
Ilość nośników: 1
Opis nośników:Recenzje: Żniwo gniewu - Angeli-Ilovan Lucie

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Żniwo gniewu - Angeli-Ilovan LucieInne pozycje tego autora: Angeli-Ilovan Lucie (1)