Powstanie i upadek starożytnego Egiptu Dzieje cywilizacji od 3000 p.n.e. do czasów Kleopatry

Książka

Powstanie i upadek starożytnego Egiptu
Dzieje cywilizacji od 3000 p.n.e. do czasów Kleopatry

 • Wydawnictwo: Rebis
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788375106831
 • Ilość stron: 692
 • Format: 15.0x23.5cm
 • Oprawa: Twarda z obwolutą
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 69,90 PLN
Nasza cena 43,79 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 69,90 PLN
Nasza cena 43,79 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

W tej znakomitej, bogato ilustrowanej historii starożytnego Egiptu wybitny znawca tematu Toby Wilkinson opowiada o jednej z największych i najbardziej długowiecznych cywilizacji, zdejmując złote maski z twarzy władców, życie zwykłych ludzi zaś odtwarzając na podstawie papirusów wydobytych z piasków pustyni . Choć na przestrzeni trzech tysięcy lat znaleźć można wszystkie elementy epickiej powieści ? olśniewające dwory, intrygi dynastyczne, mroczne skrytobójstwa i heroiczne bitwy ? prawda historyczna okazuje się jeszcze bardziej intrygująca. Dzieje tego pierwszego państwa narodowego to nie tylko budowa piramid, Kamień z Rosetty, religia, z której całymi garściami czerpało chrześcijaństwo ? to przede wszystkim ciągłe próby zjednoczenia niejednorodnego kraju.

Łącząc gawędziarski rozmach z dogłębną znajomością hieroglifów oraz ikonografii władzy, uwzględniając przy tym najnowsze wyniki badań (lub z nimi polemizując), autor odsłania ukrytą pod pozorami niezmiennej monarchii nachalną propagandę, bezpardonowe rozgrywki polityczne, ale także wyjątkowe osiągnięcia architektoniczne i kulturowe. Na tym wątku osnuwa losy nie tylko wielkich ? potężnej tajemniczej Hatszepsut, zjawiskowej Nefertiti bądź religijnego rewolucjonisty Echnatona ? ale też równie autentycznych: dworskiego skryby, z chłopa urzędnika albo dowódcy faraońskiej armii.

Toby Wilkinson wykłada egiptologię w Cambridge. Jako ceniony znawca faraońskiej cywilizacji jest członkiem rady redakcyjnej ?Journal of Egyptian History?, prowadzi programy radiowe i telewizyjne, m.in. ?Horizon? w BBC oraz ?Private Lives of the Pharaohs? na Channel 4, był też konsultantem nagrodzonego dokumentu BBC o budowie piramidy Cheopsa. Jest autorem m.in. chwalonego przez krytykę Dictionary of Ancient Egipt oraz redaktorem encyklopedii The Egyptian World.


Szczegóły

Tytuł: Powstanie i upadek starożytnego Egiptu

Podtytuł: Dzieje cywilizacji od 3000 p.n.e. do czasów Kleopatry

Autor: Wilkinson Toby

Wydawnictwo: Rebis

ISBN: 9788375106831

Tytuł oryginału: The Rise and Fall of Ancient Egypt

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Radomski Norbert

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 692

Format: 15.0x23.5cm

Oprawa: Twarda z obwolutą

Waga: 1.21 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Inne pozycje tego autora: Wilkinson Toby (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×