Historia pieniądza na ziemiach polskich

Książka

Historia pieniądza na ziemiach polskich

 • Wydawnictwo: Carta Blanca
 • Rok wydania: 2012
 • ISBN: 9788377050682
 • Ilość stron: 320
 • Format: 25.5x35.5cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 139,90 PLN
Nasza cena 91,70 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 139,90 PLN
Nasza cena 91,70 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Pierwsza od czasów Tysiąca lat monety polskiej Tadeusza Kałkowskiego próba przystępnego, popularnego ujęcia aktualnego stanu wiedzy rodzimej numizmatyki, uwzględniająca wyniki najważniejszych badań z przełomu XX i XXI w., które zupełnie zmieniły dotychczasowe poglądy na początki pieniądza w Polsce.

W ciekawy i przystępny sposób prezentuje dzieje pieniądza na naszych ziemiach, począwszy od celtyckich importów monet greckich i rzymskich, poprzez niezwykłe okresy dominacji płacideł (w postaci choćby wiewiórczych główek!) i arabskich dirhemów, początki polskiego mennictwa, okres rozbicia dzielnicowego, lata potęgi Rzeczypospolitej, rozbiory, aż po czasy nam współczesne. Wykorzystano bardzo bogaty materiał ilustracyjny, zaczerpnięty zarówno ze zbiorów muzealnych, jak i ofert domów aukcyjnych, a miejscami pozyskany nawet bezpośrednio od badaczy i odkrywców.

Swoje archiwa udostępniły Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Mennica Polska.


Szczegóły

Tytuł: Historia pieniądza na ziemiach polskich

Autor: Dylewski Adam

Wydawnictwo: Carta Blanca

ISBN: 9788377050682

Języki: polski

Rok wydania: 2012

Ilość stron: 320

Format: 25.5x35.5cm

Oprawa: Twarda

Waga: 2.62 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×