Trylogia Zemsty Pan Zemsta / Oldboy / Pani Zemsta

Film DVD

Trylogia Zemsty
Pan Zemsta / Oldboy / Pani Zemsta

  • Producent: Gutek Film
  • EAN: 5908230010521
  • Format: 14.0x25.0cm
  • Oprawa: Kartonowa
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 59,99 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 59,99 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 12%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Pan Zemsta
Pierwsza część trylogii Park Chan-Wooka zapoczątkowała w kinie koreańskim nurt tak zwanych hard boiled movies ? niezwykle okrutnych, przepełnionych przemocą i pozbawionych emocji opowieściach o azjatyckiej wendecie. Polska publiczność miała już okazję obejrzeć Old Boya i Panią Zemstę. Teraz jest okazja żeby zobaczyć, jak się to wszystko zaczęło.
Rok produkcji: 2002
Czas: 121 min.

Oldboy
Pewnego dnia w 1988 roku Oh Dae-su prowadzący zwyczajne życie z żoną i malutką córeczką zostaje porwany i uwięziony. W celi, w której się znajduje jego jedynym łącznikiem ze światem jest telewizor. To właśnie z telewizji dowiaduje się, że jego żona została brutalnie zamordowana, a on sam jest głównym podejrzanym. Z biegiem czasu zaczyna spisywać wszystkie swoje czyny, które mogły skrzywdzić innych ludzi: "Zraniłem tyle osób... Jestem pewien, że jedną z nich jest człowiek, który mnie uwięził i zamordował moją żonę...". Od tej pory zaczyna przyzwyczajać się do ciemności panującej w celi, ćwiczy ciało i umysł. Obiecuje sobie zemstę na tym, kto zniszczył jego szczęśliwe życie. Gniew pozwala mu przetrwać każdy kolejny dzień. Pewnego dnia 15 lat później, w 2003 roku, budzi się na wolności. Ale to nie koniec jego udręki. Od przypadkowo spotkanego mężczyzny dostaje portfel pełen pieniędzy i telefon komórkowy. Wkrótce dzwoni do niego człowiek podający się za tego, który trzymał go w zamknięciu. Proponuje mu grę: Dae-su ma 5 dni na odkrycie, kto i dlaczego zamienił jego życie w koszmar.
Rok produkcji: 2003
Czas: 119 min.

Pani Zemsta
Przede wszystkim jest to pierwszy film Parka Chan-wooka od czasów jego niesamowicie popularnego hitu z 2000 roku JSA: Joint Security Area, w którym gra Lee Young-ae. Skupiwszy się w pierwszych dwóch filmach trylogii zemsty - Panu Zemście i Oldboyu - na postaciach męskich, Park chciał zmienić tempo i ruszyć w nowym kierunku. Pisząc tę rolę z myślą o Lee Young-ae i jej spokojnej, łagodnej twarzy, Park stworzył postać Geum-ja, tajemniczej kobiety, która jest zarazem najbardziej niebiańskim z aniołów i najmroczniejszym demonem. W efekcie współpracy Parka Chan-wooka i Lee Young-ae powstał niezwykły, przeszywający film - Pani Zemsta

O ile pierwsze dwa obrazy skupiały się na agresywnej, wybuchowej zemście postaci męskich, to Pani Zemsta ukazuje, jak z gniewem radzi sobie samotna kobieta. Do tego, podczas gdy Pan Zemsta skupiał się na PORWANIU', a Oldboy na UWIĘZIENIU, to Pani Zemsta opowiada o POKUCIE.
Rok produkcji: 2005
Czas: 112 min.


Szczegóły

Nazwa: Trylogia Zemsty Pan Zemsta / Oldboy / Pani Zemsta

Producent: Gutek Film

Kod paskowy: 5908230010521

Języki: koreański, polski

Format: 14.0x25.0cm

Oprawa: Kartonowa

Waga: 0.24 kg

Scenariusz: Chan-wook Park, Seo-Gyeong Jeong, Mu-yeong Lee, Yong-jong Lee

Reżyseria: Chan-wook Park

Obsada: Kang-ho Song, Ha-kyun Shin, Du-na Bae, Ji-Eun Lim, Bo-bae Han, Se-dong Kim, Dae-yeon Lee, Choi Min-sik, Yoo Ji-tae, Gang Hye-jung, Chi Dae-han, Choi Min-sik, Lee Young-ae, Kim Si-hu

Muzyka: Pae Hyun-Jin, Cho Young-wuk, Yeong-wook Jo , Seok-joo Na

Kraj produkcji: Korea Południowa

Dźwięk: polski (lektor) - Dolby Digital 2.0, koreański - Dolby Digital 5.1

Napisy: polski

Format obrazu: 16:9

Typ głównego nośnika: VI

Ilość nośników: 4

Opis nośników:

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×