Trylogia Zemsty Pan Zemsta / Oldboy / Pani Zemsta

Film DVD

Trylogia Zemsty
Pan Zemsta / Oldboy / Pani Zemsta

  • Producent: Gutek Film
  • EAN: 5908230010521
  • Format: 14.0x25.0cm
  • Oprawa: Kartonowa
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 59,99 PLN
Nasza cena 52,20 PLN
Oszczędzasz 12%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 59,99 PLN
Nasza cena 52,20 PLN
Oszczędzasz 12%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Trylogia Zemsty

Pan Zemsta
Pierwsza część trylogii Park Chan-Wooka zapoczątkowała w kinie koreańskim nurt tak zwanych hard boiled movies ? niezwykle okrutnych, przepełnionych przemocą i pozbawionych emocji opowieściach o azjatyckiej wendecie. Polska publiczność miała już okazję obejrzeć Old Boya i Panią Zemstę. Teraz jest okazja żeby zobaczyć, jak się to wszystko zaczęło.
Rok produkcji: 2002
Czas: 121 min.

Oldboy
Pewnego dnia w 1988 roku Oh Dae-su prowadzący zwyczajne życie z żoną i malutką córeczką zostaje porwany i uwięziony. W celi, w której się znajduje jego jedynym łącznikiem ze światem jest telewizor. To właśnie z telewizji dowiaduje się, że jego żona została brutalnie zamordowana, a on sam jest głównym podejrzanym. Z biegiem czasu zaczyna spisywać wszystkie swoje czyny, które mogły skrzywdzić innych ludzi: "Zraniłem tyle osób... Jestem pewien, że jedną z nich jest człowiek, który mnie uwięził i zamordował moją żonę...". Od tej pory zaczyna przyzwyczajać się do ciemności panującej w celi, ćwiczy ciało i umysł. Obiecuje sobie zemstę na tym, kto zniszczył jego szczęśliwe życie. Gniew pozwala mu przetrwać każdy kolejny dzień. Pewnego dnia 15 lat później, w 2003 roku, budzi się na wolności. Ale to nie koniec jego udręki. Od przypadkowo spotkanego mężczyzny dostaje portfel pełen pieniędzy i telefon komórkowy. Wkrótce dzwoni do niego człowiek podający się za tego, który trzymał go w zamknięciu. Proponuje mu grę: Dae-su ma 5 dni na odkrycie, kto i dlaczego zamienił jego życie w koszmar.
Rok produkcji: 2003
Czas: 119 min.

Pani Zemsta
Przede wszystkim jest to pierwszy film Parka Chan-wooka od czasów jego niesamowicie popularnego hitu z 2000 roku JSA: Joint Security Area, w którym gra Lee Young-ae. Skupiwszy się w pierwszych dwóch filmach trylogii zemsty - Panu Zemście i Oldboyu - na postaciach męskich, Park chciał zmienić tempo i ruszyć w nowym kierunku. Pisząc tę rolę z myślą o Lee Young-ae i jej spokojnej, łagodnej twarzy, Park stworzył postać Geum-ja, tajemniczej kobiety, która jest zarazem najbardziej niebiańskim z aniołów i najmroczniejszym demonem. W efekcie współpracy Parka Chan-wooka i Lee Young-ae powstał niezwykły, przeszywający film - Pani Zemsta

O ile pierwsze dwa obrazy skupiały się na agresywnej, wybuchowej zemście postaci męskich, to Pani Zemsta ukazuje, jak z gniewem radzi sobie samotna kobieta. Do tego, podczas gdy Pan Zemsta skupiał się na PORWANIU', a Oldboy na UWIĘZIENIU, to Pani Zemsta opowiada o POKUCIE.
Rok produkcji: 2005
Czas: 112 min.


Szczegóły: Trylogia Zemsty

Nazwa: Trylogia Zemsty Pan Zemsta / Oldboy / Pani Zemsta
Producent: Gutek Film
Kod paskowy: 5908230010521
Języki: koreański, polski
Format: 14.0x25.0cm
Oprawa: Kartonowa
Waga: 0.24 kg
Scenariusz: Chan-wook Park, Seo-Gyeong Jeong, Mu-yeong Lee, Yong-jong Lee
Reżyseria: Chan-wook Park
Obsada: Kang-ho Song, Ha-kyun Shin, Du-na Bae, Ji-Eun Lim, Bo-bae Han, Se-dong Kim, Dae-yeon Lee, Choi Min-sik, Yoo Ji-tae, Gang Hye-jung, Chi Dae-han, Choi Min-sik, Lee Young-ae, Kim Si-hu
Muzyka: Pae Hyun-Jin, Cho Young-wuk, Yeong-wook Jo , Seok-joo Na
Kraj produkcji: Korea Południowa
Dźwięk: polski (lektor) - Dolby Digital 2.0, koreański - Dolby Digital 5.1
Napisy: polski
Format obrazu: 16:9
Typ głównego nośnika: VI
Ilość nośników: 4
Opis nośników:Recenzje: Trylogia Zemsty

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×