O naturze rzeczy Współczesne wprowadzenie do buddyzmu

Książka

O naturze rzeczy
Współczesne wprowadzenie do buddyzmu

  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788375544718
  • Ilość stron: 184
  • Format: 14.5x21.0cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 20,63 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 20,63 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: O naturze rzeczy - Nydahl Lama Ole

Zgodnie z naukami Buddy każdy z nas doświadcza swojej własnej karmy, czyli rezultatów wcześniejszych myśli, słów i działań. Prawdziwa praca z umysłem zaczyna się więc od świadomego przejęcia odpowiedzialności za własne czyny i rozwinięcia samodzielności. Nie wszystkim łatwo jest to zrozumieć, szczególnie wtedy, gdy ktoś znajduje się w trudnym życiowym położeniu. Budda naucza jednak, że przyczyną cierpienia nie jest zło, lecz niezrozumienie. Dlatego chodzi przede wszystkim o usunięcie niewiedzy sprawiającej, że postępowanie istot prowadzi je często do cierpienia zamiast do trwałego szczęścia, którego każdy nieustannie szuka. Nauki Buddy ukazują drogę do tego celu.
(fragment)

O naturze rzeczy to rozszerzona wersja książki Jakimi rzeczy są, której pierwsze wydanie powstało we wczesnych latach siedemdziesiątych i która została przetłumaczona na niemal trzydzieści języków.

Lama Ole Nydahl przed ponad czterdziestoma laty otrzymał pełny przekaz nauk buddyzmu Diamentowej Drogi od XVI Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże ? zwierzchnika szkoły Kagyu, jednej z czterech głównych linii przekazu buddyzmu tybetańskiego ? i od tamtego czasu na prośbę swego nauczyciela nieprzerwanie rozpowszechnia nauki Buddy na Zachodzie. Założył na całym świecie około sześćset świeckich ośrodków medytacji, działających obecnie pod duchowym przewodnictwem XVII Karmapy Teje Dordże. Trudno znaleźć przykład nauczyciela, który w tak dużym stopniu przyczyniłby się do przeniesienia buddyzmu na Zachód i stosowania jego metod pracy z umysłem do predyspozycji zachodnich praktykujących.


Szczegóły: O naturze rzeczy - Nydahl Lama Ole

Tytuł: O naturze rzeczy
Podtytuł: Współczesne wprowadzenie do buddyzmu
Autor: Nydahl Lama Ole
Wydawnictwo: Czarna Owca
ISBN: 9788375544718
Tytuł oryginału: Wie die Dinge sind: Eine zeitgemäße Einführung in die Lehre Buddhas
Tłumacz: Tracewski Wojtek
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 184
Format: 14.5x21.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.25 kg


Recenzje: O naturze rzeczy - Nydahl Lama Ole

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×