Niebo to miejsce na ziemi

Książka

Niebo to miejsce na ziemi

  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788375543889
  • Ilość stron: 456
  • Format: 13.5x21.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,04 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,04 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Niebo to miejsce na ziemi - Edwardson Ake

Policja w Göteborgu otrzymuje co jakiś czas zgłoszenia, że nieznajomy mężczyzna zaczepia małe dzieci i proponując słodycze, zwabia je do samochodu. Ponieważ nie dochodzi do przestępstwa, zgłoszenia są ignorowane. Jednak pewnego dnia z placu zabaw zostaje porwany czteroletni chłopczyk. Kiedy się odnajduje, przerażony i poturbowany, wiele wskazuje na to, że wykorzystano go seksualnie.

W tym samym czasie komisarz Erik Winter prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych napaści na młodych mężczyzn. Zaczyna podejrzewać, że między obiema sprawami istnieje związek. Tuż przed Wigilią zostaje porwane kolejne dziecko. Tym razem przepada bez wieści. Okres świąteczny zmienia się w prawdziwy koszmar dla komisarza, który wie, że musi działać błyskawicznie, by zapobiec straszliwej tragedii.

Niebo to miejsce na ziemi to piąty tom cieszącego się dużą popularnością cyklu 10 powieści kryminalnych połączonych postacią komisarza Erika Wintera. To pełne napięcia thrillery o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy. Opowiedziane z ironicznym dystansem, zmuszają do refleksji nad sprawami daleko odbiegającymi od sensacyjnej fabuły.

Ake Edwardson (ur. 1953 r.) znany i ceniony autor kryminałów. Jako pisarz zadebiutował w 1995 r., przedtem pracował jako dziennikarz i wykładowca uniwersytecki. W latach 19811982 był oficerem prasowym przy ONZ na Bliskim Wschodzie. Obecnie jest jednym z najchętniej czytanych szwedzkich autorów.
Edwardson od wielu lat cieszy się międzynarodowym uznaniem, a jego książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym trzykrotnie nagrodę Szwedzkiej Akademii Pisarzy Kryminalnych, m.in. za powieść Niebo to miejsce na ziemi, uznaną za najlepszy szwedzki kryminał roku 2001.

Cztery pierwsze tomy cyklu Taniec z aniołem, Wołanie z oddali, Słońce i cień i Niech to się nigdy nie kończy już w sprzedaży!


Szczegóły: Niebo to miejsce na ziemi - Edwardson Ake

Tytuł: Niebo to miejsce na ziemi
Autor: Edwardson Ake
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: CZARNA SERIA
ISBN: 9788375543889
Tytuł oryginału: Himlen an er plats pa jorden
Język oryginału: szwedzki
Tłumacz: Thylwe Halina
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 456
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.47 kg


Recenzje: Niebo to miejsce na ziemi - Edwardson Ake

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×