Co na kolację

Książka

Co na kolację

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788377476376
  • Ilość stron: 256
  • Format: 14.0x21.0cm
  • Oprawa: Twarda z obwolutą
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,03 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,03 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Co na kolację - Schuyler James

Trzecia i ostatnia powieść jednego z najważniejszych amerykańskich poetów XX wieku to czarująca i mroczna komedia obyczajowa o alkoholizmie, obłędzie, cudzołóstwie, narkotykach i śmierci.
Niewielkie prowincjonalne miasto w Stanach. Delehanteyowie - staroświeccy, konserwatywni katolicy, których dwaj nastoletni synowie wymykają się spod kontroli. Norris i Lottie Taylorowie - bezdzietne, pozornie szczęśliwe małżeństwo, którego lepsza połowa niepostrzeżenie pogrąża się w alkoholizmie. Rozszczebiotana Mag Carpenter - niedawno owdowiała, teraz szukająca nowej miłości.
Lottie postanawia pójść na odwyk. Mimo że terapia grupowa sprawia wrażenie dziwacznej farsy, kobieta powoli dochodzi do siebie. Tymczasem jej mąż wplątuje się w romans z Mag.
Co na kolację to jedno z najzabawniejszych i najbardziej nieoczywistych dzieł literatury amerykańskiej. Łącząc komizm z powagą, świetnie oddaje zarówno kruchość, jak i energię zwyczajnego życia.

[...] podczas lektury powieści jest nam chyba dużo bardziej do śmiechu, niż do jego przeciwieństwa. I nie jest to w swojej istocie śmiech złośliwy. Na tym zapewne polega osobliwa skuteczność tej jakby alchemicznej receptury Schuylera [...] - chodzi być może o połączenie humoru ze współczuciem dla nawet najbardziej miałkich losów śmiesznych ludzi", tudzież zaciekawieniem wielorakimi przejawami choćby najbiedniejszego czy najbardziej sponiewieranego życia. Dzięki takiemu podejściu władza beznadziei może się nareszcie nieco zachwiać, Schuyler zaś może zamknąć utwór (wiele utworów) ocalając coś wprawdzie kruchego i wątłego, jednak ku - czemuż by nie - pokrzepieniu serc".
(z posłowia)


Szczegóły: Co na kolację - Schuyler James

Tytuł: Co na kolację
Autor: Schuyler James
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: NOWY KANON
ISBN: 9788377476376
Tytuł oryginału: What's for Dinner?
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Szuster Marcin
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 256
Format: 14.0x21.0cm
Oprawa: Twarda z obwolutą
Waga: 0.36 kg


Recenzje: Co na kolację - Schuyler James

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Schuyler James (1)