Sprzysiężenie Katyliny

Książka

Sprzysiężenie Katyliny

  • Wydawnictwo: Bellona
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788311122529
  • Ilość stron: 344
  • Format: 12.5x19.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 37,00 PLN
Nasza cena 7,72 PLN
Oszczędzasz 79%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 37,00 PLN
Nasza cena 7,72 PLN
Oszczędzasz 79%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Sprzysiężenie Katyliny - Roberts John Maddox

Kolejna część znanej serii wybitnego amerykańskiego autora. W roku 691 ab urbe condita Rzym pozostaje małym miasteczkiem położonym na wzgórzach Italii; jego ludność, nadal żyjąca plotkami, na równi ze świętami państwowymi, igrzyskami i dekadenckimi ucztami ceni sobie tradycyjne dni targowe.

Politycy nieustannie toczą bezpardonową walkę o władzę, lecz żaden z nich nie ma na sercu dobra ludu. Optymaci mówią o ochronie państwa przed potencjalnymi tyranami, a pragną wyłącznie zachować przywileje arystokracji. Przywódcy popularów twierdzą, że stoją po stronie prostego człowieka, a chcą tylko przydać sobie blasku. Daleko poza granicami Italii pozostało kilka ostatnich miejsc nieskażonych jeszcze korupcją rzymskiej władzy.

Do stolicy świata dociera wieść o śmierci najwytrwalszego spośród jej dawnych wrogów - Mitrydatesa. Wojny domowe Mariusza i Sulli odchodzą w niepamięć, a horror dokonanych przez nich morderstw i proskrypcji kojarzony jest już z minioną epoką. Po eksterminacji Kartaginy, obaleniu piratów Morza Śródziemnego, pokonaniu Krety, poskromieniu Azji, Pontu i Armenii, pod rzymskim sandałem znalazł się cały Wschód: od Cylicji do Palestyny; Hiszpania grzecznie wnosi podatki, a Afryce i Numibii nałożono kaganiec.

Nadeszła pora spokoju i dobrobytu, wspaniałe lato, lato konsulatu Marka Juliusza Cycerona oraz Gajusza Antoniusza Hybrydy, ostatnie lato starej republiki, która umrze już tej jesieni.

Któż więc pozostał, by zagrażać Rzymowi odnoszącemu teraz wszędzie wspaniałe zwycięstwa Odpowiedź jest chyba oczywista - wrogów dostarczą sobie sami
Rzymianie.


Szczegóły: Sprzysiężenie Katyliny - Roberts John Maddox

Tytuł: Sprzysiężenie Katyliny
Autor: Roberts John Maddox
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311122529
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Wierzbicka Ewa
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 344
Format: 12.5x19.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.27 kg


Recenzje: Sprzysiężenie Katyliny - Roberts John Maddox

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×