Seksualność Polaków na początku XXI wieku Studium badawcze

Książka

Seksualność Polaków na początku XXI wieku
Studium badawcze

Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 99,75 PLN
Nasza cena 89,78 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 99,75 PLN
Nasza cena 89,78 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Seksualność Polaków na początku XXI wieku - Izdebski Zbigniew

Chciało by się powiedzieć ? nieco górnolotnie ? że doczekaliśmy się ?polskiego Kinseya?. Trwało to długo: pierwsze opracowania Kinseya ? pioniera badań nad seksualnością człowieka ? pochodzą z połowy XX wieku. (?) Trzeba wyraźnie podkreślić, że publikacja ta stawia nas w absolutnej czołówce światowej nauki o seksualności współczesnego człowieka.
prof. Andrzej Jaczewski

Autor nie tylko ukazuje szerokie spektrum danych dotyczących naszych seksualnych zachowań, potrzeb, ocen, asercji, lęków, ale także zadaje pytania, które wykraczają poza domenę seksualną, choć są z nią związane: Kim jesteśmy? Czego pragniemy? Co stanowi istotę naszych wzajemnych relacji? Prof. Zbigniew Izdebski nie daje na nie prostych odpowiedzi, bo jego książka to nie tylko kompendium wiedzy na temat seksualności naszego społeczeństwa, lecz także próba namysłu nad tym, co stanowi istotę naszych gier intymnych, tak głęboko uwikłanych w dominujący dyskurs publiczny i represyjne skłonności naszej kultury.
prof. Magdalena Środa

Na uznanie zasługuje wszechstronność i wnikliwość opisu seksualności Polaków. (?) Niewiele jest w piśmiennictwie światowym prac tego typu i książkę Autora można uznać za znaczącą w rozwoju nauki.
prof. Zbigniew Lew-Starowicz


O Autorze:
Prof. nadzw. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski ? pedagog, seksuolog, doradca rodzinny. Dziekan Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kierownik Zakładu Poradnictwa i Seksuologii UZ. Pracuje w Zakładzie Biomedycznych i Psychologicznych Podstaw Edukacji Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Kieruje Podyplomowymi Studiami Wychowania Seksualnego UW. Autor licznych polskich i międzynarodowych badań dotyczących seksualności człowieka.

Prezes Stowarzyszenia do Walki z Dziecięcą Prostytucją i Pornografią ?PRO-ECPAT?, Honorowy Członek Niemieckiego Towarzystwa Wychowania Seksualnego. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Zaliczany do międzynarodowych autorytetów w zakresie seksuologii społecznej. We wrześniu 2010 roku jako jedyny polski naukowiec został współpracownikiem Naukowego Instytutu ds. Badań nad Seksem, Płciowością i Prokreacją im. Kinseya na Uniwersytecie Indiana w USA.

PARTNER: Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego
PATRON MEDIALNY: INTERIA.PL


Szczegóły: Seksualność Polaków na początku XXI wieku - Izdebski Zbigniew

Tytuł: Seksualność Polaków na początku XXI wieku
Podtytuł: Studium badawcze
Autor: Izdebski Zbigniew
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
ISBN: 9788323328438
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 834
Format: 17.0x24.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 1.41 kg


Recenzje: Seksualność Polaków na początku XXI wieku - Izdebski Zbigniew

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×