Mój pan i władca

Książka

Mój pan i władca

  • Wydawnictwo: Amber
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788324142866
  • Ilość stron: 440
  • Format: 13.0x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,80 PLN
Nasza cena 26,09 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,80 PLN
Nasza cena 26,09 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Mój pan i władca - Durrani Tehmina

Wstrząsające wyznania przetłumaczone na 36 języków.Szokująca literacka autobiografia żony pakistańskiego polityka, ujawniająca dramat muzułmańskiej kobiety całkowicie podporządkowanej mężowi.Nie wiedziałam, jak długo mnie bił. Mogło to trwać minuty albo godziny, a może całą wieczność. Potem, zupełnie nagle, wszystko ustało. Jego wściekłość została zaspokojonaTehmina Durrani urodziła się we wpływowej pakistańskiej rodzinie. Kształciła się w tej samej szkole co Benazir Bhutto. Mustafa Khar, jeden z czołowych polityków pakistańskich, był jej miłością od pierwszego wejrzenia. Dla niego porzuciła pierwszego męża, zerwała z rodziną. Miała wieść spokojne, luksusowe życie żony polityka u boku swego księcia z baśni z 1001 nocy.

Zamiast tego przeżyła trzynaście lat piekła...Jej poruszająca relacja z lat spędzonych z brutalnym mężem upokorzeń, zdrad, bicia, karania, gwałtów, zniewolenia, izolacji od świata zewnętrznego to zapis jej osobistej tragedii i dramatu tysięcy muzułmańskich kobiet, dla których w zdominowanym przez mężczyzn społeczeństwie mąż jest prawdziwym panem i władcą.

Ale ta książka to nie tylko przejaw buntu kobiety islamu przeciwko feudalnym regułom jej świata. Tehmina Durrani dedykuje ją wszystkim poniżanym kobietom niezależnie od rasy, kultury, religii i kraju. To manifest odwagi bo trzeba prawdziwej odwagi, by wyrwać się z zaklętego kręgu uświęconych tradycją okrucieństwa i tyranii, i odzyskać godność.

Dziś Themina Durrani mieszka w Lahore we wschodnim Pakistanie i aktywnie działa w organizacjach pozarządowych walczących z przemocą wobec kobiet. Książka Mój pan i władca została przetłumaczona na 36 języków i obsypana nagrodami na całym świecie.


Szczegóły: Mój pan i władca - Durrani Tehmina

Tytuł: Mój pan i władca
Autor: Durrani Tehmina
Wydawnictwo: Amber
ISBN: 9788324142866
Tytuł oryginału: Mon Seigneur et Maitre
Język oryginału: francuski
Tłumacz: Simbierowicz Lidia
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 440
Format: 13.0x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.34 kg


Recenzje: Mój pan i władca - Durrani Tehmina

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×