Książka
 • Wydawnictwo: Rambler
 • Rok wydania: 2012
 • ISBN: 9788362751112
 • Ilość stron: 320
 • Format: 12.5x21.0cm
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1 -3 dni robocze*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 68,00 PLN
Nasza cena 44,88 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 68,00 PLN
Nasza cena 44,88 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Rzadko można spotkać tak klarowny wykład, dlaczego sprawy energii nie da się oddzielić od problemu wody i dlaczego jest to jeden z najbardziej newralgicznych styków we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Pierwsze skojarzenie: energia z elektrowni wodnych - dzisiaj 19% swiatowej produkcji energii elektrycznej, ale za 20 lat bedzie to 30%. Wody uzywa się do produkcji biopaliw i w róznych technologiach wydobywczych. Od razu sprzeczność interesów - innym ta sama woda potrzebna jest do produkcji rolnej i uzytku w gospodarstwach domowych.

Konkurencja o dostęp do wody, kurczenie się zasobów wody pitnej i dodatkowo fakt, że 300 rzek i 100 jezior ma chrakter trsansgraniczny to potencjalnie powód konfliktów, także w strategicznych miejscach globu jak Azja Środkowa, czy Bliski Wschód.

Autorzy pokazują te potencjalne punkty zapalne sporów o wodę. I mają rację: woda - za kilka lat bedzie tematem tak samo gorącym jak spleciona z nią energia.

Paweł Kowal


Szczegóły

Tytuł: Z prądem rzeki

Autor: Kaczmarski Marcin, Kardaś Szymon

Wydawnictwo: Rambler

ISBN: 9788362751112

Języki: polski

Rok wydania: 2012

Ilość stron: 320

Format: 12.5x21.0cm

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Waga: 0.44 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Inne pozycje tego autora: Kaczmarski Marcin, Kardaś Szymon (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×