Inżynieria biochemiczna

Książka

Inżynieria biochemiczna

  • Wydawnictwo: WNT
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788393491391
  • Ilość stron: 470
  • Format: 16.5x24.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 68,00 PLN
Nasza cena 53,37 PLN
Oszczędzasz 21%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 68,00 PLN
Nasza cena 53,37 PLN
Oszczędzasz 21%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Inżynieria biochemiczna - Ledakowicz Stanisław

Książka "Inżynieria biochemiczna" wprowadza studentów kierunków technicznych wyższych uczelni w zagadnienia biochemii i mikrobiologii, a studentom biotechnologii przybliża termodynamikę i kinetykę zjawisk transportowych, reakcji enzymatycznych oraz wzrostu drobnoustrojów i proliferacji komórek zwierzęcych.Omówiono w niej wykorzystanie osiągnięć biochemii i biologii molekularnej w modelowaniu bioreaktorów i biosystemów. Treść podzielono na trzy części, w których poszczególne zagadnienia przedstawiono kolejno na trzech poziomach ujęcia tematu: molekularnym, mikroskopowym i makroskopowym.

W pierwszej części (poziom molekularny) podano podstawy biochemii i biologii molekularnej, m.in. wiadomości o enzymach komórki, reakcjach metabolicznych w niej zachodzących, inżynierii genetycznej z elementami genomiki i proteomiki, a także inżynierii metabolicznej.

W drugiej części (poziom mikroskopowy) opisano zagadnienia mikrobiologii różnych drobnoustrojów, grzybów, komórek roślinnych i zwierzęcych, hodowli drobnoustrojów oraz modelowania ich biosystemów.

W trzeciej części (poziom makroskopowy) przedstawi wpływ środowiska na przebieg hodowli komórek roślinnych i zwierzęcych w bioreaktorach lub w naturalnych bioukładach, a także zasady modelowania i projektowania bioreaktorów.Wydawnictwo WNT poleca tę książkę studentom wydziałów: chemii, inżynierii chemicznej i procesowej, biotechnologii uczelni technicznych, rolniczych oraz uniwersytetów, a także pracownikom naukowym tych wydziałów, inżynierom zatrudnionym w przemyśle chemicznym, spożywczym i biotechnologicznym.


Szczegóły: Inżynieria biochemiczna - Ledakowicz Stanisław

Tytuł: Inżynieria biochemiczna
Autor: Ledakowicz Stanisław
Wydawnictwo: WNT
ISBN: 9788393491391
Liczba tomów: 1
Numer tomu: 1
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 470
Format: 16.5x24.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.78 kg


Recenzje: Inżynieria biochemiczna - Ledakowicz Stanisław

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×