Start.ru 1 Język rosyjski dla początkujących z płytą CD

Książka

Start.ru 1 Język rosyjski dla początkujących z płytą CD

  • Wydawnictwo: WSiP
  • Rok wydania: 2008
  • ISBN: 9788302095344
  • Ilość stron: 116
  • Format: 20.5x29.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 50,30 PLN
Nasza cena 43,40 PLN
Oszczędzasz 13%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 50,30 PLN
Nasza cena 43,40 PLN
Oszczędzasz 13%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Start.ru 1 Język rosyjski dla początkujących z płytą CD

Cykl edukacyjny "start.ru" przeznaczony jest dla studentów i osób dorosłych, które zaczynają się uczyć języka rosyjskiego od podstaw lub które w przeszłości rozpoczęły naukę języka w szkole i wracają do niego po kilkuletniej przerwie. Adresatami cyklu są słuchacze szkół językowych i lektoratów, a także kolegiów i kierunków uniwersyteckich, na których język rosyjski jest nauczany od początku."start.ru 1" składa się z części wstępnej, zasadniczej i uzupełniającej.

Część wstępna to krótka prezentacja Rosji i "rosyjskości" poprzez fotografie obiektów, znanych postaci, tytułów utworów literackich, filmów i powszechnie znanych pojęć.

Część zasadnicza składa się z 21 jednostek, podzielonych na dwie części.

Część I to 8 krótkich rozdziałów wprowadzających alfabet rosyjski. Nauka liter skoordynowana jest ze słuchaniem pojedynczych wyrazów i krótkich tekstów oraz z ich odtwarzaniem ustnym i pisemnym. W tej części teksty, na których pracuje słuchacz to minidialogi, przysłowia i porzekadła, proste aforyzmy, złote myśli itp. Wprowadzaniu alfabetu towarzyszą zadania leksykalne, ortograficzne, fonetyczne, akcentuacyjne, intonacyjne, zadania na rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie.

Część II to prezentacja języka poprzez jego struktury i funkcje. Uwzględnione są różne typy zdań oraz różne funkcje komunikatów, np. zdobywanie i udzielanie informacji, schematy mowne i podstawowa etykieta językowa. Uczący się poznaje strukturę morfosyntaktyczną języka w jej podstawowym zakresie (odróżnianie części mowy, rodzaju, liczby, odmiany przez przypadki, podstawowe zależności między wyrazami w zdaniu). Poznawanie tego zakresu treści odbywa się na krótkich tekstach o różnorodnej tematyce i formie (krótkie teksty fabularne, dialogi, proste teksty informacyjne itp.). Na ich podstawie proponowane są różnorodne zadania utrwalające leksykę, struktury i formy, a także rozwijające podstawowe sprawności komunikacyjne.

Każdą z dwóch części kończy test, w którym słuchacze prezentują swoje umiejętności.Część uzupełniająca zawiera tablice gramatyczne z wyodrębnieniem kontrastów polsko-rosyjskich oraz listę adresów internetu rosyjskiego.Do książki dołączona jest płyta CD.


Szczegóły: Start.ru 1 Język rosyjski dla początkujących z płytą CD

Tytuł: Start.ru 1 Język rosyjski dla początkujących z płytą CD
Wydawnictwo: WSiP
Seria: START.RU
ISBN: 9788302095344
Kategoria: Podręczniki
Pomoce szkolne » Język rosyjski

Przedmiot: Język rosyjski
Języki: rosyjski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 116
Format: 20.5x29.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.3 kg


Recenzje: Start.ru 1 Język rosyjski dla początkujących z płytą CD

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: