Pomiędzy wiarą i zwątpieniem

Książka

Pomiędzy wiarą i zwątpieniem

 • Wydawnictwo: Impuls
 • Rok wydania: 2012
 • ISBN: 9788375872866
 • Ilość stron: 312
 • Format: 16.0x23.5cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 40,09 PLN
Nasza cena 32,83 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 40,09 PLN
Nasza cena 32,83 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Dlaczego jeden wierzy, inny zaś wątpi w istnienie Boga, a jeszcze inny jest obojętny wobec kwestii religijnych Co czyni osobę religijną Czy jest ona ze swej natury istotą religijną, czy też staje się nią w procesach rozwoju, wychowania i/lub socjalizacji Czy mamy do czynienia tylko z jednym źródłem religijności jednostki, czy też możemy mówić o wielopostaciowych korzeniach religii i religijności Jaka jest rola religii i religijności w psychicznym funkcjonowaniu jednostki Jak przebiega rozwój religijności jednostki i czym jest on uwarunkowany Czy człowiek dorosły, tracąc ufne spojrzenie dziecka i bezkompromisową postawę młodzieńca, wraz z dojrzałością zyskuje równowagę i uspokojenie światopoglądowe A nade wszystko czy ma niepowtarzalną szansę pogłębienia życia religijnego, czy też następuje polaryzacja religijności Czym współcześnie jest religia oraz jakie jest jej miejsce w świecie sekularyzacji Dlaczego ludzie wierzą Jakie motywy skłaniają ich już nie do wiary w ogóle, lecz do wiary w Boga Jak układać się z własnym losem i z jego nieuchronnością, a może ironią, gdy na usta cisną się pytania: Jeżeli Bóg istnieje, to dlaczego pozwala na nasze cierpienie Dlaczego zabierasz nasze miłości, BożeNa te i wiele innych, wcale nieprostych pytań próbuję odpowiadać w tym wprowadzeniu do psychologii religii, otwierając przed Czytelnikiem rozległą przestrzeń pomiędzy wiarą a zwątpieniem, która jest w nas obecna. W tym miejscu nieodparcie nasuwają się słowa poetki Anny Kamieńskiej (19201986): na dnie mojej i twojej wiary leży ciężka łza zwątpienia, zawieszeni jesteśmy zatem między integracją a rozpaczą, między wiarą a zwątpieniemW istocie niniejsza publikacja stanowi monograficzne ujęcie psychologii religii, prezentujące podstawowe nurty i kierunki, jak również osiągnięcia psychologii religii zeszłego stulecia wraz z omówieniem rozwoju religijności człowieka, związku między osobowością a religijnością oraz próbą ukazania metodologicznych podejść do tych niezmiernie osobistych i złożonych kwestii.Książkę adresuję do osób zarówno głęboko wierzących, jak i do wątpiących, obojętnych i niezdecydowanych w kwestiach swojego poglądu na świat, a swoją intencję wyrażę słowami znamienitego poety ks. Jana Twardowskiego (19152006): Nie przyszedłem pana nawracać.dr hab. Adam A. Zych, profesor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu


Szczegóły

Tytuł: Pomiędzy wiarą i zwątpieniem

Autor: Zych Adam A.

Wydawnictwo: Impuls

ISBN: 9788375872866

Języki: polski

Rok wydania: 2012

Ilość stron: 312

Format: 16.0x23.5cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.5 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×