Pełnomocnictwa i upoważnienia w sektorze publicznym z płytą CD Wzory dokumentów z wyjaśnieniami

Książka
Wysyłka: Niedostępna
Sugerowana cena detaliczna 149,00 PLN
Nasza cena: 124,00 PLN
Oszczędzasz 16%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Pełnomocnictwa i upoważnienia w sektorze publicznym z płytą CD

Działanie każdej jednostki finansów publicznych opiera się na delegowaniu kompetencji/uprawnień. W systemie prawa publicznego instytucja ta doczekała się uregulowania na wielu płaszczyznach: stosunków cywilnoprawnych, stosunków administracyjnych, gospodarki finansami publicznymi itd.
Książka ta wyjaśnia w jaki sposób prawidłowo udzielić pełnomocnictwa lub upoważnienia oraz jakie znaczenie mają one szczególnie dla działów księgowości. W książce tej pokazujemy również jakie są konsekwencje nieprawidłowego udzielenia lub braku udzielania pełnomocnictwa i upoważnienia, jak również jakie jest ich miejsce w systemie kontroli zarządczej.

Zostały w niej zaprezentowane zasady udzielania pełnomocnictw lub upoważnienia wraz z wzorami stosownych 38 dokumentów w sprawach dotyczących m.in.:
Zamówień publicznych,
Pożytku publicznego,
Ulg w spłacie zobowiązań cywilnoprawnych,
Decyzji administracyjnych i zaświadczeń,
Dostępu do danych osobowych,
Podpisywania deklaracji podatkowych,
Zatwierdzania dokumentów do zapłaty i kontrasygnaty,
Zaciągania zobowiązań dłużnych.

Na płycie CD dołączonej do książki znajduje się ponad 30 wzorów upoważnień i pełnomocnictw w wersji Word zaprezentowanych w tej książce. W książce też zostało zaprezentowanych szereg odpowiedzi na pytania dotyczące pełnomocnictw i upoważnień.

Warto pamiętać, że pełnomocnictwa i upoważnienia odgrywają szczególną rolę w systemie kontroli zarządczej. Jednym z mechanizmów kontroli zarządczej jest bowiem funkcjonujący w jednostce system udzielania pełnomocnictw i upoważnień. Pełnomocnictwo i upoważnienie jako instytucje związane z procesem delegowania uprawnień objęte zostały systemem kontroli zarządczej. System udzielania pełnomocnictw i upoważnień to wewnętrzne procedury wprowadzone przez kierownika jednostki, które określają ścieżkę postępowania w zakresie uzyskania i wykonywania pełnomocnictw lub upoważnień oraz określają zasady prowadzenia rejestru pełnomocnictw i upoważnień.

Warto też zwrócić uwagę, że od 11 lutego 2012 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, która wprowadza szereg zmian w zakresie odpowiedzialności dotyczącej pełnomocnictw i upoważnień.


Szczegóły: Pełnomocnictwa i upoważnienia w sektorze publicznym z płytą CD

Tytuł: Pełnomocnictwa i upoważnienia w sektorze publicznym z płytą CD
Podtytuł: Wzory dokumentów z wyjaśnieniami
Wydawnictwo: C.H. Beck
Seria: BECK INFO BIZNES
ISBN: 9788325543983
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 322
Format: 16.5x23.8cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.55 kg
Redakcja: Jakacka Beata


Recenzje: Pełnomocnictwa i upoważnienia w sektorze publicznym z płytą CD

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Książka

Pełnomocnictwa i upoważnienia w sektorze publicznym z płytą CD
Wzory dokumentów z wyjaśnieniami

Działanie każdej jednostki finansów publicznych opiera się na delegowaniu kompetencji/uprawnień. W systemie prawa publicznego instytucja ta doczekała się uregulowania na wielu płaszczyznach: stosunków cywilnoprawnych, stosunków administracyjnych, gospodarki finansami publicznymi itd. Książka ta wyjaśnia w jaki sposób prawidłowo udzielić pełnomocnictwa lub upoważnienia oraz jakie znaczenie mają one szczególnie dla działów księgowości. W książce tej pokazujemy również jakie są konsekwencje nieprawidłowego udzielenia lub braku udzielania pełnomocnictwa i upoważnienia, jak również jakie jest ich miejsce w systemie kontroli zarządczej. Zostały w niej zaprezentowane zasady udzielania pełnomocnictw lub upoważnienia wraz z wzorami stosownych 38 dokumentów w sprawach dotyczących m.in.: Zamówień publicznych, Pożytku publicznego, Ulg w spłacie zobowiązań cywilnoprawnych, Decyzji administracyjnych i zaświadczeń, Dostępu do danych osobowych, Podpisywania deklaracji podatkowych, Zatwierdzania dokumentów do zapłaty i kontrasygnaty, Zaciągania zobowiązań dłużnych. Na płycie CD dołączonej do książki znajduje się ponad 30 wzorów upoważnień i pełnomocnictw w wersji Word zaprezentowanych w tej książce. W książce też zostało zaprezentowanych szereg odpowiedzi na pytania dotyczące pełnomocnictw i upoważnień. Warto pamiętać, że pełnomocnictwa i upoważnienia odgrywają szczególną rolę w systemie kontroli zarządczej. Jednym z mechanizmów kontroli zarządczej jest bowiem funkcjonujący w jednostce system udzielania pełnomocnictw i upoważnień. Pełnomocnictwo i upoważnienie jako instytucje związane z procesem delegowania uprawnień objęte zostały systemem kontroli zarządczej. System udzielania pełnomocnictw i upoważnień to wewnętrzne procedury wprowadzone przez kierownika jednostki, które określają ścieżkę postępowania w zakresie uzyskania i wykonywania pełnomocnictw lub upoważnień oraz określają zasady prowadzenia rejestru pełnomocnictw i upoważnień. Warto też zwrócić uwagę, że od 11 lutego 2012 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, która wprowadza szereg zmian w zakresie odpowiedzialności dotyczącej pełnomocnictw i upoważnień.

Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×

Zapowiedź 2012-10-01

Cena 149,00 PLN
Nasza cena 124,00 PLN
Oszczędzasz 16%
Wysyłka: Niedostępna
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Pełnomocnictwa i upoważnienia w sektorze publicznym z płytą CD

Tytuł: Pełnomocnictwa i upoważnienia w sektorze publicznym z płytą CD
Podtytuł: Wzory dokumentów z wyjaśnieniami
Wydawnictwo: C.H. Beck
Seria: BECK INFO BIZNES
ISBN: 9788325543983
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 322
Format: 16.5x23.8cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.55 kg
Redakcja: Jakacka Beata


Recenzje: Pełnomocnictwa i upoważnienia w sektorze publicznym z płytą CD

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×