Pensjonat Miramar

Książka

Pensjonat Miramar

  • Wydawnictwo: Smak Słowa
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788362122318
  • Ilość stron: 184
  • Format: 15.0x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,80 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,80 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Pensjonat Miramar - Mahfuz Nadżib

Czytając Miramar, oddajemy się w ręce wybitnego pisarza - jedynego, który poznał do głębi złożone problemy swojego kraju i jego skomplikowaną duszę.
John Fowles

Dzieła Mahfuza przepełnione są mnóstwem ciekawych niuansów i niesamowicie liryczne. Nagroda Nobla doceniła uniwersalną wartość jego powieści.
- Los Ageles Times

Wciągający portret życia w Egipcie końca lat sześćdziesiątych. Akcja powieści toczy się w pensjonacie Miramar w Aleksandrii. Poprzez historie jego mieszkańców, a także pracującej w nim pięknej Zahry, poznajemy dylematy, z jakimi mierzą się Egipcjanie. Powieść ma budowę paraboli i jest rodzajem pełnej niepokoju, głębszej refleksji nad tym, w którą stronę powinien podążać kraj targany przez wiele sprzecznych sił. Uosobieniem Egiptu jest Zahra dziewczyna uczciwa i pracowita, ale niewykształcona. W którą stronę zwróci się Zahra Jaka przyszłość ją czeka Czy dokona najlepszych możliwych wyborów, czy też zmarnuje swoje szanse

Powieść Miramar ukazała się tuż przed klęską w wojnie 6-dniowej, w 1967 roku. Autor postawił w niej w stan oskarżenia Arabski Związek Socjalistyczny, skorumpowanie i zdemoralizowanie członków ekipy rządzącej, panoszące się zło. Tę powieść uznano później, za prorocze ostrzeżenie przed katastrofą. Pisarz znajdował się wtedy w głębokiej depresji, którą jeszcze pogłębiła klęska 5 czerwca.


Szczegóły: Pensjonat Miramar - Mahfuz Nadżib

Tytuł: Pensjonat Miramar
Autor: Mahfuz Nadżib
Wydawnictwo: Smak Słowa
Seria: Kontynenty
ISBN: 9788362122318
Tytuł oryginału: Miramar
Język oryginału: arabski
Tłumacz: Kozłowska Jolanta, Yacoub George
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 184
Format: 15.0x21.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.3 kg


Recenzje: Pensjonat Miramar - Mahfuz Nadżib

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×