33 x Trójka Program Trzeci Polskiego Radia w 33 odsłonach

Książka

33 x Trójka
Program Trzeci Polskiego Radia w 33 odsłonach

  • Wydawnictwo: In Rock
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788360157695
  • Ilość stron: 680
  • Format: 24.0x33.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 99,99 PLN
Nasza cena 65,78 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 99,99 PLN
Nasza cena 65,78 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: 33 x Trójka - Weiss Wiesław

W jakich okolicznościach Marek Niedźwiecki znalazł się w więzieniu w Potulicach? Kto ogłosił z Trójkowej anteny, że Światowa Organizacja Zdrowia zakazała zabijania karpia na Wigilię? I w którym programie nadano wywiad z biznesmenem, który w zakładzie imienia Kuczmy Buczwała produkował Wypukłe z Wklęsłego?

Dlaczego Zbyszek Gieniewski, który wymyślił audycję "Zapraszamy do Trójki", nigdy jej nie prowadził? Jakie były konsekwencje nadania w Programie Trzecim w stanie wojennym wywiadu z Danutą Wałęsową? I który znany muzyk rockowy był bohaterem reportażu o idolu terroryzującym mieszkańców bloku przy ulicy Karola Młota 11 w Toruniu?

Kto miał pomysł przekształcenia Trójki w radio oświatowe? Na jak długo po dojściu do władzy ekipy Edwarda Gierka zniknęła z anteny zachodnia muzyka rockowa? I czy Program Trzeci rzeczywiście zaczął nadawać 1 kwietnia 1962 roku?

Pewne jest, że Trójka, radio wielkich osobowości, niebanalnych form dziennikarskich, wciągających treści i intrygującej muzyki z wielu różnych półek, towarzyszy nam od pięćdziesięciu lat. Książka portretuje ją przez pryzmat trzydziestu trzech najbardziej znanych i lubianych audycji, wybranych przez słuchaczy.

Popularna Lista przebojów Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego, legendarny Minimax Piotra Kaczkowskiego, towarzyszące nam od lat w codziennym życiu Zapraszamy do Trójki, wciągające do rozmowy o otaczającym świecie Klub Trójki Dariusza Bugalskiego, Jerzego Sosnowskiego i innych czy Za, a nawet przeciw Kuby Strzyczkowskiego, niezapomniany RadioMann Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego, pełna czaru Siesta Marcina Kydryńskiego, niepokorna Offensywa Piotra Stelmacha, zwariowany Magiel Wagli Wojciecha Waglewskiego i Fisza, wciągający Teatrzyk Zielone Oko oraz przezabawne Rodzina Poszepszyńskich Jacka Janczarskiego i Macieja Zembatego, Kocham pana, panie Sułku Jacka Janczarskiego, 60 minut na godzinę Marcina Wolskiego, Jacka Fedorowicza i Andrzeja Zaorskiego, Z pamiętnika młodej lekarki Ewy Szumańskiej, Nie tylko dla orłów Grzegorza Wasowskiego, Marka Dalby, Wojciecha Manna, Beaty Michniewicz, Moniki Olejnik i Alicji Resich-Modlińskiej czy Akademia Rozrywki Artura Andrusa to tylko część audycji omówionych w książce. Opowieść o nich układa się w barwną, pełną anegdot historię radia, które bez wątpienia zasługuje na miano kultowego.

Autorem jest Wiesław Weiss, przed laty współpracownik Trójki, znany z wielu książek o muzyce, takich jak Rock. Encyklopedia, Kult. Biała księga czy O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd.


Szczegóły: 33 x Trójka - Weiss Wiesław

Tytuł: 33 x Trójka
Podtytuł: Program Trzeci Polskiego Radia w 33 odsłonach
Autor: Weiss Wiesław
Wydawnictwo: In Rock
Kod paskowy: 9788377311363
ISBN: 9788360157695
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 680
Format: 24.0x33.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 3.91 kg


Recenzje: 33 x Trójka - Weiss Wiesław

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×