Godzina rebeliantów

Książka

Godzina rebeliantów

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788375364644
  • Ilość stron: 280
  • Format: 12.4x21.0
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,91 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,91 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Godzina rebeliantów - Joris Lieve

"Mały pasterz Zikiya dorasta bez ojca we wschodnim Kongu. Kiedy zaczyna studia, krwawy konflikt w Rwandzie przekracza granicę i Zikiya dowiaduje się, że jest Tutsi. Ze względu na swoje pochodzenie zostaje wciągnięty w afrykańską wojnę światową i walczy po stronie Kabili przeciwko dyktatorowi Mobutu. Godzina rebeliantów to opowieść o zdradzie i samotności w sercu Afryki. To historia człowieka, sprawcy i ofiary jednocześnie, miotającego się między problemem lojalności wobec własnego ludu a wierności wobec kraju.

Lieve Joris posiada niezwykły dar śledzenia jednocześnie tego, co ogólne, i tego, co charakterystyczne, tworzenia fresku i detalu, analizy i opowiadania, nie tracąc przy tym nigdy wątku w jednym ani w drugim.
Libération

Demaskujący, szczery i mocny obraz, który w sposób poruszający, osobisty wyjaśnia afrykański dylemat.
Publishers Weekly

Od dłuższego czasu jestem wielkim miłośnikiem afrykańskich książek Lieve Joris, (...) to mocna książka, która pojawia się we właściwym momencie i z której przemawia ogromna siła wyobraźni.
Paul Theroux

Bohater tej książki jest jednym z tych budzących grozę żołnierzy, których czasem widać na telewizyjnych migawkach z Afryki: ubrani w niedopasowane mundury, schowani za szkłami przyciemnionych okularów opowiadają z obcym akcentem o kolejnej masakrze cywilów, atakach na konwój uchodźców albo wyparciu rebeliantów z terenów, o których nikt w Europie nie słyszał i nie chce słyszeć. Lieve Joris wchodzi w skórę jednego z nich. Przez postać Assaniego, oficera armii kongijskiej, rodowitego Tutsi z północnego wschodu kraju, opowiada historię najkrwawszego i najważniejszego dla Afryki konfliktu ery postkolonialnej. To nie jest jednak książka reporterska ani polityczna. Wojna w Kongo, ludobójstwo w Rwandzie, konflikty między Hutu i Tutsi są tylko tłem, na którym autorka rysuje dramat ludzki. To jest przejmująca opowieść o miłości, zdradzie, strachu, dotkliwej samotności i nadziejach, które nie mogą być spełnione.
Dariusz Rosiak, autor książki Żar. Oddech Afryki"


Szczegóły: Godzina rebeliantów - Joris Lieve

Tytuł: Godzina rebeliantów
Autor: Joris Lieve
Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788375364644
Język oryginału: niderlandzki
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 280
Format: 12.4x21.0
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.31 kg


Recenzje: Godzina rebeliantów - Joris Lieve

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×