Gospodarka samorządu terytorialnego

Książka

Gospodarka samorządu terytorialnego

  • Wydawnictwo: Difin
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788376417158
  • Ilość stron: 188
  • Format: 14.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 45,00 PLN
Nasza cena 40,57 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 45,00 PLN
Nasza cena 40,57 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Gospodarka samorządu terytorialnego - Wojciechowski Eugeniusz

Książka stanowi podstawowe kompendium wiedzy z działalności samorządu terytorialnego w sferze gospodarczej w Polsce. Jest propozycją nowatorskiego, całościowego podejścia do problematyki gospodarki samorządowej. Autor omawia samorząd terytorialny jako:

- domenę działania publicznego,

- strukturę łączącą wątki ekonomiczne, finansowe, prawne, społeczne i polityczne.Zdaniem autora gospodarowanie i zarządzanie w samorządzie terytorialnym może być dobre i lepsze. Wymaga ono wiedzy, umiejętności i stosowania standardów. Wpływając na przebieg spraw publicznych można być jednocześnie profesjonalnym, odpowiedzialnym i przyjaznym. Poza skutecznością, ekonomicznością i efektywnością sens gospodarowania w samorządzie terytorialnym polega na grze oraz koordynacji działań w harmonizowaniu celów i interesów różnych podmiotów.Z recenzji prof. dr. hab. Stanisława Korenika:

Wspólnym mianownikiem prowadzonych rozważań jest umiejscowienie ich w kontekście zmian, jakie zachodzą w sposobach (modelach) funkcjonowania władzy i administracji publicznej w ogóle. (...) Lektura książki pozwala poznać pełniej i krytycznie wnętrze gospodarki samorządowej z silnym akcentem na jej utylitarne oblicze. (...) Istotną zaletą książki jest jej ukierunkowanie pragmatyczne. Z tego powodu jest ona adresowana do rozległego kręgu odbiorców, począwszy od teoretyków, poprzez polityków, pracowników administracji komunalnej, samorządowych jednostek organizacyjnych, studentów, a skończywszy na tych wszystkich, którzy pragną choć trochę poznać tajniki gospodarowania i zarządzania w gminie, w powiecie i w województwie.


Szczegóły: Gospodarka samorządu terytorialnego - Wojciechowski Eugeniusz

Tytuł: Gospodarka samorządu terytorialnego
Autor: Wojciechowski Eugeniusz
Wydawnictwo: Difin
ISBN: 9788376417158
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 188
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.24 kg


Recenzje: Gospodarka samorządu terytorialnego - Wojciechowski Eugeniusz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Wojciechowski Eugeniusz (1)