Wiersze i rymowanki polskie

Książka

Wiersze i rymowanki polskie

  • Wydawnictwo: MAK
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9783863800635
  • Ilość stron: 224
  • Format: 17.0x24.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 14,92 PLN
Oszczędzasz 62%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 14,92 PLN
Oszczędzasz 62%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wiersze i rymowanki polskie - Praca zbiorowa

Przedstawiamy Czytelnikom publikację wyjątkową, będącą listą życzeń wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania.

Tom WIERSZE I RYMOWANKI POLSKIE z serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM jest pieczołowicie przygotowanym wyborem najlepszej twórczości klasycznej dla dzieci.

Trudno wyobrazić sobie wieczory bez lektury wierszy Oppmana, Fredry, Konopnickiej, Jachowicza czy Bełzy, o tuzach literatury, jak Mickiewicz, Słowacki, Krasicki, nie wspominając.

Dzieciństwo bez Stefka Burczymuchy, Pawła i Gawła, Niezapominajek wpisywanych do każdego pamiętnika czy Kołysanek pióra Czechowicza przed snem jest nie do pomyślenia. Żadne przyjęcie rodzinne nie mogło obyć się bez wiersza o Chorym Kotku, a wszystkie zabawy toczyły się w rytm wyliczanek Entliczek pentliczek, Siała baba mak, Ene due rike fake... i rymowanek Gdzieżeś to bywał czarny baranie, Jak sroczka kaszkę warzyła czy Jak kot palił fajkę. To wszystko i znacznie więcej znajdziecie na stronach tej książki.

Wielkim walorem serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM są ilustracje, także sięgające stylistyką do klasyki ilustracji dla dzieci, wykonane z wielką dbałością i talentem przez Magdalenę Kozieł - Nowak, cenioną ilustratorkę wydawnictw dla dzieci.

Wyróżniająca się wśród  publikacji na polskim rynku wydawniczym elegancka edytorsko książka jest znakomitym pomysłem na niebanalny prezent. Wszyscy dbający o polską tradycję literacką i kulturę, chcący przekazać to dzieciom, powinni mieć ten tom w domu.

Ze względu na zawartość, staranny wybór utworów, publikacja może służyć jako lektura uzupełniająca z zakresu języka polskiego.

Książka dająca radość czytania dzieciom, rodzicom i dziadkom. 


Szczegóły: Wiersze i rymowanki polskie - Praca zbiorowa

Tytuł: Wiersze i rymowanki polskie
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: MAK
Seria: Klasycy polscy dzieciom
ISBN: 9783863800635
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 224
Format: 17.0x24.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.76 kg


Recenzje: Wiersze i rymowanki polskie - Praca zbiorowa

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×