Niełatwy dzień

Książka

Niełatwy dzień

  • Wydawnictwo: Literackie
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788308050422
  • Ilość stron: 343
  • Format: 14.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 16,80 PLN
Oszczędzasz 57%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 16,80 PLN
Oszczędzasz 57%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Niełatwy dzień - Owen Mark

Pierwsza i jedyna relacja komandosa sił specjalnych Navy SEAL, które doprowadziły do śmierci Osamy Bin Ladena
NAKŁAD W USA ZWIĘKSZONO DO MILIONA EGZEMPLARZY!
ATAK NA KRYJÓWKĘ BIN LADENA - RELACJA Z PIERWSZEJ RĘKI
CAŁA, KONTROWERSYJNA PRAWDA O ATAKU
Po raz pierwszy w historii: opowieść o najsłynniejszej akcji wymierzonej przeciwko terrorowi. Zasadzka i unieszkodliwienie Osamy Bin Ladena opowiedziane z pierwszej ręki przez komandosa, który brał udział w przedsięwzięciu.
2 maja 2011 ok. godz 1:00 czasu lokalnego wojska amerykańskie zabiły Osamę Bin Ladena po 40-minutowej wymianie ognia w jego rezydencji w miejscowości Abbottabad około 60 km na północny wschód od Islamabadu. Założyciel i lider Al-Kaidy został zabity przez amerykańskich komandosów z Navy SEALs. Zlecenie zabicia terrorysty nr 1. na świecie wydał prezydent USA Barack Obama, który jako pierwszy podał informację o zabiciu terrorysty do opinii publicznej. Operacji 24 komandosów sił specjalnych Navy Seals Team Six ST6 nadano kryptonim Trójząb Neptuna. Ale jak to wyglądało naprawdę
Niebezpieczne ulice Iraku, heroiczna akcja ratunkowa kapitana Richarda Phillipsa na Oceanie Indyjskim, dzikie górskie szczyty Afganistanu, trzecie piętro tajnej rezydenci Bin Ladena to wszystko (i wiele więcej) opisuje w swojej książce komandos elitarnego oddziału SEAL Team Six.
Mark Owen (pseudonim) brał udział w najbardziej ryzykownych misjach wojskowych w historii, w tym w wielu akcjach, o których nikt jeszcze nie usłyszał.
W tej książce czytelnik u boku Owena i wybranej garstki najbardziej zaufanych i najlepiej wyszkolonych komandosów prześledzi Operację Trójząb Neptuna od samych początków: mordercze i wyczerpujące treningi, wyprawa na akcję, katastrofa helikoptera, która mogła zaprzepaścić wszystkie wysiłki, aż po ogłoszenie przez radio śmierci Bin Ladena dokładna, emocjonująca relacja, krok po kroku, bez owijania w bawełnę, bez ukrywania prawdy.
Ale to jeszcze nie wszystko! Owen opowiada także o kulisach amerykańskiej wojny z terroryzmem i dokładnie opisuje selekcję oraz szkolenia członków zespołu SEALs. To historia o tym, jak młodzi ludzie kształceni są na niemalże super-jednostki, herosów, którzy muszą pokonać wszystkie swoje lęki i słabości, by móc podjąć się najbardziej niebezpiecznych zadań. Przeczytamy o misjach, o których nie pisali nawet dziennikarze, niemalże na własnej skórze przekonamy się, jak to jest być komandosem Navy SEAL, jakiego ekwipunku się używa, jak wydarzenia z pamiętnego 11 września wpłynęły na służby specjalne USA, ale przede wszystkim o tym, jak hartuje się serca współczesnych wojowników.
Amerykańska edycja No Easy Day jest w sprzedaży od pięciu tygodni i już wiadomo, że książka ustanowiła rekord jest najchętniej kupowanym e-bookiem non fiction wszech czasów!


Szczegóły: Niełatwy dzień - Owen Mark

Tytuł: Niełatwy dzień
Autor: Owen Mark
Wydawnictwo: Literackie
ISBN: 9788308050422
Tytuł oryginału: No Easy Day
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Małecki Łukasz
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 343
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.55 kg


Recenzje: Niełatwy dzień - Owen Mark

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Owen Mark (1)