Słowa pełne ognia Nie bój się własnej słabości

Książka

Słowa pełne ognia
Nie bój się własnej słabości

  • Wydawnictwo: Esprit
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788363621087
  • Ilość stron: 304
  • Format: 14.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 36,00 PLN
Nasza cena 22,51 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 36,00 PLN
Nasza cena 22,51 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Słowa pełne ognia - Goursat Piotr

Każdy z nas doświadcza w swoim życiu słabości może to być niespodziewana choroba, cierpienie, niepowodzenie w życiu zawodowym lub rodzinnym albo grzech czy nałóg, z którym nie umiemy sobie poradzić. Takie przeżycia często rodzą poczucie zniechęcenia i frustracji, a nawet depresję.

Życie Piotra Goursat naznaczone było trudnymi doświadczeniami: w dzieciństwie opuścił go ojciec, stracił brata, później zachorował na gruźlicę, przez co do końca życia był słabego zdrowia. I właśnie to dojmujące poczucie własnej słabości pozwoliło mu doświadczyć Bożego miłosierdzia i stać się Bożym nieborakiem. Mówił: Jestem nieborakiem! Tak niewiele ode mnie zależy, a od Ciebie, Boże, wszystko. Więc pomóż mi!. To zaufanie sprawiło, że Boża łaska mogła zacząć działać w jego życiu, a także za jego pośrednictwem w życiu innych ludzi.

Już jako starszy człowiek doświadczył wraz z Martine Laffitte (obecnie Catta) łaski wylania Ducha Świętego. Owocem tej modlitwy stała się Wspólnota Emmanuel, która liczy dzisiaj 9 tysięcy członków i działa w 57 krajach.

Słowa Piotra zebrane w tej książce przez Martine Catta są rzeczywiście pełne Ognia, wręcz parzą swoją bezpośredniością i życiową mądrością. Rozpalają optymizm, ale też wiarę w to, że w oczach Boga nasza ułomność jest szansą i stanowi dla nas wyzwanie.
Trzeba, żeby się paliło... powtarzał Piotr. Ten niepozorny, świecki człowiek może stać się przewodnikiem dla tych, którzy chcą mieć gorące serca, zasmakować pełni życia i dzielić się tym szczęściem z innymi. A początkiem tej drogi jest pokorne uznanie, że jesteśmy słabi. Dopóki nie zdajemy sobie sprawy, jakimi jesteśmy nieborakami, dopóty nic nie rozumiemy mówił. Bez Jezusa nic nie możemy zrobić, a z Nim wszystko!

Piotr Goursat jest kandydatem na ołtarze, kilkanaście lat po jego śmierci rozpoczął się proces informacyjny zmierzający do ogłoszenia go świętym.


Szczegóły: Słowa pełne ognia - Goursat Piotr

Tytuł: Słowa pełne ognia
Podtytuł: Nie bój się własnej słabości
Autor: Goursat Piotr
Wydawnictwo: Esprit
ISBN: 9788363621087
Tłumacz: Nowak Maria, Pieńkowska Maria
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 304
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.25 kg


Recenzje: Słowa pełne ognia - Goursat Piotr

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×