Ewolucyjne uwarunkowania pieniądza

Książka

Ewolucyjne uwarunkowania pieniądza

  • Wydawnictwo: CeDeWu
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788375564648
  • Ilość stron: 352
  • Format: 17.0x24.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 70,00 PLN
Nasza cena 58,29 PLN
Oszczędzasz 16%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 70,00 PLN
Nasza cena 58,29 PLN
Oszczędzasz 16%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Ewolucyjne uwarunkowania pieniądza - Borcuch Artur

Wśród wielu wyzwań, które stają się udziałem ekonomii na szczególna uwagę zasługuje wpływ technologii informacyjno-komunikacyjnych na gospodarkę (a w szczególności system finansowy) i funkcjonującego w niej człoweika. Wpływ ten w okresie ostatnich dekad uległ znacznemu zdynamizowaniu przyczyniając się do wzrostu liczby transakcji realizowanych po niższym koszcie.

Celem niniejszej pracy jest: przedstawienie uwarunkowań funkcjonowania pieniądza cyfrowego (w środowisku gospodarczym, społecznym i technicznym), który jest nową generacją peniądza, przy czym z uwagi na sens rozważań zawartych w pracy wskazuje się, iż ewlucja dotyczy podmiotu, czyli samego pieniądza, jak również ewlucja odnosi sie do otoczenia, czyli gospodarki, społeczeństwa, techniki; ocena funkcjonowania pieniądza cyfrowego w gospodarce wirtualnej oraz gospodarce realnej. W sferze wirtualnej na szczególna uwagę zasluguje analiza gospodarki elektronicznej, wirtualnych gospodarek oraz innowacyjnych form płatności. Z uwagi na rozległą problematykę, przedstawione wyniki obejmują wybrane wurtualne światy oraz wybrane systemy płatności internetowych. Tym samym nie wszystkie kategorie przepływów w wirtualnych światach zostały objęte analizą. W sferze realnej pod uwagę wzięto kwestie związane z wykluczeniem finansowym oraz ubankowieniem społeczeństwa, czyli czyniki, które mają wpływ na budowanie społeczeństwa, bezgotówkowego i upowszechnienie pieniądza cyfrowego.

Przedmiotem badania pracy jest ewolucja form występowania pieniądza oraz zakorzenienie pieniądza cyfrowego w historii pieniądza papierowego. Przedmiotem poznania jest wpływ środowiska internetowego na przetrwanie tradycyjnych i współczesnych form pieniądza transakcyjnego i zdawkowego.


Szczegóły: Ewolucyjne uwarunkowania pieniądza - Borcuch Artur

Tytuł: Ewolucyjne uwarunkowania pieniądza
Autor: Borcuch Artur
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788375564648
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 352
Format: 17.0x24.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.57 kg


Recenzje: Ewolucyjne uwarunkowania pieniądza - Borcuch Artur

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: