Ekshibicjonista Opowiadania nie tylko erotyczne

Książka

Ekshibicjonista
Opowiadania nie tylko erotyczne

  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788363656201
  • Ilość stron: 320
  • Format: 13.0x20.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 21,58 PLN
Oszczędzasz 45%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 21,58 PLN
Oszczędzasz 45%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Ekshibicjonista - Majewski Janusz

Zbiorem „Ekshibicjonista” Wydawnictwo Marginesy przypomina sylwetkę Janusza Majewskiego jako autora znakomitych opowiadań i miniatur literackich, które – uzupełnione o najnowsze i najstarsze (zadebiutował w pierwszym numerze „Polityki” z 1957 roku) –  ponownie trafiają do rąk miłośników „Małej matury”, „Siedliska” i wydanej niedawno „Zimy w Siedlisku”. Z pewnością ucieszą również licznych wielbicieli filmów w reżyserii Majewskiego, który przyznaje, że „Pisanie było częścią zawodu reżysera: pisałem scenariusze, sztuki telewizyjne, dialogi. Pisałem też bezinteresownie (…) opowiadania, które mogły się stać scenariuszami, lecz z tego zrezygnowałem, opowiadania, które się do tego nie nadawały, miniatury, które bawiły mnie samego”.

W jego utworach głęboka refleksja sąsiaduje z wyszukanym dowcipem, wspomnienia z bogatą wyobraźnią, bezpretensjonalna narracja z przemilczeniem gentlemana, a erudycja zadziwia nawet malkontentów. Majewski zachwyca różnorodnością warsztatu – od realizmu dotąd niedrukowanej „Rozmowy kwalifikacyjnej” po surrealizm „Mieszkańca labiryntu”. Doskonałe pióro autora „Ekshibicjonisty” potwierdza diagnozę zawartą w przytoczonej przez Autora anegdocie – na szczęście posłuchał On mistrza Tadeusza Konwickiego – i pisze! – zdobywając tym coraz większe grono Czytelników.


Szczegóły: Ekshibicjonista - Majewski Janusz

Tytuł: Ekshibicjonista
Podtytuł: Opowiadania nie tylko erotyczne
Autor: Majewski Janusz
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 9788363656201
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 320
Format: 13.0x20.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.39 kg


Recenzje: Ekshibicjonista - Majewski Janusz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×