Jak feniks z popiołów (Digipack)

Książka

Jak feniks z popiołów (Digipack)

Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 53,81 PLN
Nasza cena 52,59 PLN
Oszczędzasz 2%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 53,81 PLN
Nasza cena 52,59 PLN
Oszczędzasz 2%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Jak feniks z popiołów (Digipack)

Marcin Pękalski - znany również jako Pęku lub PSF to kielecki raper znany fanom hip-hopu już prawie dwie dekady. Można spokojnie powiedzieć, że był tu od zawsze i brał czynny udział w budowaniu tej kultury praktycznie od zera.

Pierwsze kroki stawiał u boku pionierów polskiej sceny - legendarnego zespołu Wzgórze Ya-Pa 3. Na przełomie 1995-1996 roku wraz z Radoskórem (dawniej członkiem WYP-3 a jeszcze wcześniej formacji Puzzle), założył własny zespół V.E.T.O.

V.E.T.O oficjalnie zadebiutowało w 1997 roku na składance Hip-Hopla wydanej nakładem SP Records. Na tej właśnie płycie ukazał się utwór "Styl południowo wschodni" na którym V.E.T.O rymuje wspólnie ze Wzgórzem Ya-Pa 3. Był to bezdyskusyjnie kamień milowy nie tylko dla Wzgórza i V.E.T.O ale i dla całej polskiej muzyki rap. W 1998 roku V.E.T.O pojawiło się na dwóch kolejnych płytach uznawanych dziś za klasykę polskiego hip-hopu: Hip-hip produkcji DJ`a 600V oraz płycie Trzy Wzgórza Ya-Pa-3. Rezultatem tych aparycji był kontrakt z Krzysztofem Kozakiem i jego wytwórnią RRX Desant i debiutancka płyta "V.E.T.O mania"

Nieco ponad rok później 2000 nakładem RRX`u ukazała się druga płyta V.E.T.O zatytułowana Drugie Życia Tchnienie. Utworami takimi jak "Co się porobiło" czy "Na to liczę" zespół ugruntował swoją pozycję na polskiej rapowej scenie. W roku 2001 Pęku nadal nagrywał dla RRX Desant. Rezultatem pracy w legendarnym dziś Studio Schron - w którym nagrywały wówczas wszystkie dzisiejsze gwiazdy od Tedego przez Pezeta i Paktofonikę aż po Sokoła i cały Zip skład - była płyta "Nowe Wyzwanie". Na płycie pojawiła się cała plejada gwiazd ówczesnego RRX`u, od Wzgórza, przez PiHa po Warszafski Deszcz. Po zawieszeniu działalności przez wytwórnię RRX Pęku i Radoskór zaczęli współpracę z Fonografiką gdzie w 2004 roku wydali płytę Do 3 razy sztuka. Płytę promował klip do utworu "Ten świat na trzeźwo" a ogólnopolskie rozgłośnie radiowe jeszcze długo po wydaniu płyty grały pochodzący z tej płyty "Kamyk Zielony".

Rok temu Pęku wszedł do warszawskiego studio V6 prowadzonego przez Dj`a 600V i rozpoczął prace nad swoją drugą solową płytą. Efektem tej pracy jest płyta "Feniks z Popiołów" przy której współpracował z producentami Dj`em 600V, DNAbeats, Sakierem, Websterem oraz Fabsterem. Na płytę zaprosił też starannie wybranych gości. Wśród nich są między innymi Pih, Fu, Bosski Roman z zespołu Firma czy Gutek znany z hitu "Ja to Ja" Paktofoniki.

Od końca października płytę promuje teledysk do utworu "Co nas nie zabije". W pierwszy tydzień od premiery klip obejrzało ponad 140.000 osób. Początkowo płyta miała wyjść nakładem warszawskiej wytwórni "Projekt Klasyk", ostatecznie jednak produkcją i promocją zajmie się nowe na polskim rynku wydawnictwo "Stojedenaście".


Szczegóły: Jak feniks z popiołów (Digipack)

Tytuł: Jak feniks z popiołów (Digipack)
Wydawnictwo: Stojedenaście
ISBN: 5901721087019
Rok wydania: 2013
Waga: 0.068 kg


Recenzje: Jak feniks z popiołów (Digipack)

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: