Jak feniks z popiołów (Digipack)

Książka

Jak feniks z popiołów (Digipack)

Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 53,81 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 53,81 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 2%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Marcin Pękalski - znany również jako Pęku lub PSF to kielecki raper znany fanom hip-hopu już prawie dwie dekady. Można spokojnie powiedzieć, że był tu od zawsze i brał czynny udział w budowaniu tej kultury praktycznie od zera.

Pierwsze kroki stawiał u boku pionierów polskiej sceny - legendarnego zespołu Wzgórze Ya-Pa 3. Na przełomie 1995-1996 roku wraz z Radoskórem (dawniej członkiem WYP-3 a jeszcze wcześniej formacji Puzzle), założył własny zespół V.E.T.O.

V.E.T.O oficjalnie zadebiutowało w 1997 roku na składance Hip-Hopla wydanej nakładem SP Records. Na tej właśnie płycie ukazał się utwór "Styl południowo wschodni" na którym V.E.T.O rymuje wspólnie ze Wzgórzem Ya-Pa 3. Był to bezdyskusyjnie kamień milowy nie tylko dla Wzgórza i V.E.T.O ale i dla całej polskiej muzyki rap. W 1998 roku V.E.T.O pojawiło się na dwóch kolejnych płytach uznawanych dziś za klasykę polskiego hip-hopu: Hip-hip produkcji DJ`a 600V oraz płycie Trzy Wzgórza Ya-Pa-3. Rezultatem tych aparycji był kontrakt z Krzysztofem Kozakiem i jego wytwórnią RRX Desant i debiutancka płyta "V.E.T.O mania"

Nieco ponad rok później 2000 nakładem RRX`u ukazała się druga płyta V.E.T.O zatytułowana Drugie Życia Tchnienie. Utworami takimi jak "Co się porobiło" czy "Na to liczę" zespół ugruntował swoją pozycję na polskiej rapowej scenie. W roku 2001 Pęku nadal nagrywał dla RRX Desant. Rezultatem pracy w legendarnym dziś Studio Schron - w którym nagrywały wówczas wszystkie dzisiejsze gwiazdy od Tedego przez Pezeta i Paktofonikę aż po Sokoła i cały Zip skład - była płyta "Nowe Wyzwanie". Na płycie pojawiła się cała plejada gwiazd ówczesnego RRX`u, od Wzgórza, przez PiHa po Warszafski Deszcz. Po zawieszeniu działalności przez wytwórnię RRX Pęku i Radoskór zaczęli współpracę z Fonografiką gdzie w 2004 roku wydali płytę Do 3 razy sztuka. Płytę promował klip do utworu "Ten świat na trzeźwo" a ogólnopolskie rozgłośnie radiowe jeszcze długo po wydaniu płyty grały pochodzący z tej płyty "Kamyk Zielony".

Rok temu Pęku wszedł do warszawskiego studio V6 prowadzonego przez Dj`a 600V i rozpoczął prace nad swoją drugą solową płytą. Efektem tej pracy jest płyta "Feniks z Popiołów" przy której współpracował z producentami Dj`em 600V, DNAbeats, Sakierem, Websterem oraz Fabsterem. Na płytę zaprosił też starannie wybranych gości. Wśród nich są między innymi Pih, Fu, Bosski Roman z zespołu Firma czy Gutek znany z hitu "Ja to Ja" Paktofoniki.

Od końca października płytę promuje teledysk do utworu "Co nas nie zabije". W pierwszy tydzień od premiery klip obejrzało ponad 140.000 osób. Początkowo płyta miała wyjść nakładem warszawskiej wytwórni "Projekt Klasyk", ostatecznie jednak produkcją i promocją zajmie się nowe na polskim rynku wydawnictwo "Stojedenaście".


Szczegóły

Tytuł: Jak feniks z popiołów (Digipack)

Wydawnictwo: Stojedenaście

ISBN: 5901721087019

Rok wydania: 2013

Waga: 0.068 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×