To tylko rock (Platynowa kolekcja polskiego kina)

Książka

To tylko rock (Platynowa kolekcja polskiego kina)

  • Rok wydania: 1984
  • ISBN: 5905133300841
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 112,32 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 112,32 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 2%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Znany autor tekstów piosenek Marczak, po obejrzeniu koncertu początkującej grupy rockowej, postanawia lansować wyłącznie jej wokalistkę Sylwię. Dziewczyna decyduje się zostawić kolegów z zespołu, w tym swego chłopaka, Janka. Ma wystąpić na festiwalu w Gradowie. Była żona Marczaka, piosenkarka Majka Lenczewska, doprowadzona przez niego do załamania nerwowego, pragnie wrócić na estradę. Marczak prosi obecnego męża Majki o skomponowanie utworu dla Sylwii. Ten zgadza się pod warunkiem, że tekściarz nie będzie pomagał Majce w come-backu. Dając mu utwór, żąda, by Marczak podpisał muzykę swym nazwiskiem, ponieważ kompozytor zasiada w jury festiwalu. W Gradowie Janek rozpoznaje w piosence Sylwii plagiat przeboju amerykańskiego. Tymczasem Majka, której występ wycięto z programu telewizyjnego, zrozpaczona powoduje wypadek samochodowy, w którym ginie. W finale festiwalu w Gradowie Sylwia wyznaje prawdę o plagiacie i nie przyjmuje nagrody. Zaprasza na scenę Janka z zespołem i wykonują własny utwór. Film powstał na fali popularności koncertów rockowych i list przebojów. Wystąpiła w nim czołówka polskiego rocka lat osiemdziesiątych, dzięki czemu utwór zyskał walor dokumentalny.

Szczegóły

Tytuł: To tylko rock (Platynowa kolekcja polskiego kina)

ISBN: 5905133300841

Rok wydania: 1984

Waga: 0.092 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×