Ochrona konsumentów korzystających z usług wybrane zagadnienia

Książka

Ochrona konsumentów korzystających z usług
wybrane zagadnienia

Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 15,00 PLN
Nasza cena 12,83 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 15,00 PLN
Nasza cena 12,83 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Ochrona konsumentów stanowi bardzo istotny obszar działania polityki konsumenckiej Unii Europejskiej, w tym i Polski. Jest on wypełniany wciąż nową treścią, adekwatnie do zmieniającej się sytuacji na rynku i w otoczeniu konsumenta, w tym jego sytuacji na rynku usług.Wśród czynników wpływających na rozwój idei ochrony interesów konsumenta wyróżnia się podwyższenie w wielu wysoko rozwiniętych krajach aspiracji społecznych, co wyraża się m.in. w rozbudowywaniu katalogu praw człowieka. Obserwuje się również narastającą świadomość wśród konsumentów zagrożeń pochodzących od niebezpiecznych lub wadliwych produktów oraz nadal słabszą w obecnym stanie postępu cywilizacyjnego pozycję konsumenta na rynku względem równych formalnie, ale wciąż silniejszych ekonomicznie i organizacyjnie usługodawców/sprzedawców. Począwszy od połowy lat 70. ubiegłego wieku, Unia Europejska dąży do tego, aby zagwarantować konsumentom taki sam wysoki poziom ochrony na jednolitym rynku. Polityka unijna sprzyjająca konsumentom ma na celu ochronę ich zdrowia, bezpieczeństwa i interesów ekonomicznych, o czym mówi art. 169 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Polityka ta promuje prawa konsumentów do informacji i edukacji, a także ich prawo do organizacji w celu ochrony swoich interesów.


Szczegóły

Tytuł: Ochrona konsumentów korzystających z usług

Podtytuł: wybrane zagadnienia

Autor: Irena Ozimek

Wydawnictwo: SGGW Wydawnictwo Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

ISBN: 9788375834222

Rok wydania: 2012

Ilość stron: 111

Oprawa: miękka

Waga: 0.21 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×