Elektryczność i magnetyzm część druga Prąd elektryczny Pole magnetyczne Zbiór zagadnień i zadań

Książka

Elektryczność i magnetyzm część druga Prąd elektryczny Pole magnetyczne
Zbiór zagadnień i zadań

Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 30,00 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 30,00 PLN
Nasza cena PLN
Oszczędzasz 0
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Druga część książki Elektryczność i magnetyzm dotyczy przede wszystkim pola magnetostatycznego. Zmiennemu polu magnetycznemu poświęcono tylko jeden z rozdziałów, w którym omówiono zjawisko indukcji Faradaya. Tematyka książki stanowi wprowadzenie do przedmiotów teoria obwodów oraz teoria pola elektromagnetycznego.
Stałe pole magnetyczne może być wytworzone przez prądy stałe albo magnesy trwałe, które nie pobierają energii do utrzymania swego pola magnetycznego. W książce skupiono się przede wszystkim na polu magnetycznym związanym z przepływem prądu elektrycznego.
Książka jest przeznaczona dla studentów wyższych uczelni technicznych, szczególnie dla studiujących na wydziałach elektroniki, elektrycznym, telekomunikacji i pokrewnych. Napisana jest w taki sposób, by mogli z niej korzystać studenci I roku studiów, nie mający jeszcze odpowiedniego przygotowania matematycznego.
Książka ma charakter uniwersalny, jest bowiem zbiorem zagadnień i zadań, dlatego może być przydatna zarówno do przygotowywania się do ćwiczeń czy kolokwiów, jak i do egzaminu. Zawiera zadania rozwiązane, które umożliwiają lepsze zrozumienie teorii. Tam, gdzie to było możliwe, przy wyborze zadań kierowano się kryterium przydatności w praktyce inżynierskiej.


Szczegóły

Tytuł: Elektryczność i magnetyzm część druga Prąd elektryczny Pole magnetyczne

Podtytuł: Zbiór zagadnień i zadań

Autor: Michalski Wojciech

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

ISBN: 9788370857998

Języki: polski

Rok wydania: 2004

Ilość stron: 370

Format: 17.0x24.0cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.612 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×