Opowiadanie historii w niemieckiej refleksji teoretycznohistorycznej i literaturoznawczej od oświecenia do współczesności w niemieckiej refleksji teoretycznohistorycznej i literaturoznawczej od oświecenia do współczesności

Książka

Opowiadanie historii w niemieckiej refleksji teoretycznohistorycznej i literaturoznawczej od oświecenia do współczesności
w niemieckiej refleksji teoretycznohistorycznej i literaturoznawczej od oświecenia do współczesności

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
 • Rok wydania: 2003
 • ISBN: 8371772807
 • Ilość stron: 660
 • Format: 16x21cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 43,30 PLN
Nasza cena 39,40 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 43,30 PLN
Nasza cena 39,40 PLN
Oszczędzasz 9%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Celem niniejszej antologii jest zaznajomienie czytelnika polskiego z nieznaną mu dotąd szerzej przeszłą i teraźniejszą niemiecką refleksją teoretycznohistoryczną i literaturoznawczą nad pisarstwem historycznym. Problemy stosunku narracji historycznej do narracji literackiej oraz problemy zależności między narracją historyczną a rzeczywistością pozatekstową powracają w zebranych tu tekstach niekiedy wyrażone wprost, niekiedy zaś wplecione w szersze rozważania nad miejscem i zadaniami historii w zmieniającym się świecie.

Szczegóły

Tytuł: Opowiadanie historii w niemieckiej refleksji teoretycznohistorycznej i literaturoznawczej od oświecenia do współczesności

Podtytuł: w niemieckiej refleksji teoretycznohistorycznej i literaturoznawczej od oświecenia do współczesności

Autor: Kałążny Jerzy (opracowanie)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Seria: POZNAŃSKA BIBLIOTEKA NIEMIECKA

Kod paskowy: 9788371772801

ISBN: 8371772807

Tłumacz: Ka

Języki: polski

Rok wydania: 2003

Ilość stron: 660

Format: 16x21cm

Oprawa: Twarda

Waga: 0.975 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Kałążny Jerzy (opracowanie) (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×