Pisma wybrane Tom 1-3

Książka

Pisma wybrane Tom 1-3

 • Wydawnictwo: Universitas
 • Rok wydania: 2014
 • ISBN: 9788324222827
 • Ilość stron: 2256
 • Format: 15.0x23.5cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 96,00 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 96,00 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

W stulecie urodzin Jerzego Turowicza, Wydawnictwo Universitas wydaje najobszerniejszy wybór jego pism, obejmujący także nieprzedrukowywane dotąd artykuły z lat międzywojennych (m.in. z Kultury, Odrodzenia, Prosto z Mostu, Życia Technickiego) oraz z okupacyjnych czasopism podziemnych (Kultury Jutra i Miesięcznika Literackiego). Teksty powojenne pochodzą przede wszystkim z Tygodnika Powszechnego, w którym Turowicz ogłosił blisko tysiąc artykułów. W wyborze pism zostaną one przedstawione w obszernym wyborze, jeżeli to możliwe w wersji sprzed cenzury, jakiej do 1989 roku podlegały wszystkie teksty publikowane w oficjalnej prasie. Wybór pism będzie zawierał także referaty i teksty oficjalnych wystąpień Jerzego Turowicza (np. na Kongresie Kultury Polskiej w 1981 roku); teksty wcześniej nie publikowane, bo uznane za niecenzuralne; wywiady z Naczelnym Tygodnika Powszechnego oraz artykuły z czasopism innych niż jego własne.

Szczegóły

Tytuł: Pisma wybrane Tom 1-3

Autor: Turowicz Jerzy

Wydawnictwo: Universitas

ISBN: 9788324222827

Języki: polski

Rok wydania: 2014

Ilość stron: 2256

Format: 15.0x23.5cm

Oprawa: Miękka

Waga: 2.85 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×