Naruszenia zasad uczciwego obrotu giełdowego

Książka

Naruszenia zasad uczciwego obrotu giełdowego

  • Wydawnictwo: C.H. Beck
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788325555429
  • Ilość stron: 320
  • Format: 17.0x24.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 89,00 PLN
Nasza cena 76,77 PLN
Oszczędzasz 13%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 89,00 PLN
Nasza cena 76,77 PLN
Oszczędzasz 13%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Naruszenia zasad uczciwego obrotu giełdowego - Chojecka Iwona

Książka stanowi pierwsze kompleksowe ujęcie problematyki wpływu naruszeń zasad ekonomicznych, regulacji prawnych i zasad etycznych na rozwój i funkcjonowanie rynku kapitałowego
Tematem analizy są zasady uczciwego obrotu giełdowego (zwane dalej ZUOG), które oznaczają takie działanie lub zaniechanie, które pozostając w zgodzie z obowiązującym prawem i zasadami ekonomicznymi spełnia jednocześnie wymogi w sferze etycznej działania rynków kapitałowych. Granica między poszanowaniem i naruszeniem ZUOG może pozostawać płynna i zależeć od indywidualnej analizy danego przypadku. Rolę decyzyjną w tym zakresie oraz rolę równoważącą interesy uczestników rynków kapitałowych pełnią podmioty organizujące rynki kapitałowe, tj. giełdy papierów wartościowych, centralne rejestry depozytowo-rozliczeniowe papierów wartościowych oraz organy nadzorcze nad rynkami finansowymi.

Publikacja prezentuje wnikliwą analizę niniejszej problematyki w zakresie:
funkcjonowania rynków kapitałowych,
identyfikacji naruszeń ZUOG w działaniu spółek publicznych, inwestorów i firm inwestycyjnych,
przedstawienia działań o charakterze uprzednim i następczym podejmowanych przez organizatorów rynków kapitałowych wobec naruszeń ZUOG,
kreacji i rozwoju zasad corporate governance jako odpowiedzi na naruszenia ZUOG,
prezentacji wyników badania w zakresie wpływu wdrożenia zasad corporate governance przez spółki publiczne na występowanie naruszeń ZUOG będących ich udziałem oraz na osiągane przez inwestorów stopy zwrotu z inwestycji w te spółki.

() praca Pani dr I. Chojeckiej jest wszechstronnym, wieloaspektowym, aktualnym i niezwykle ważnym studium teoretyczno-empirycznym, w sposób istotny systematyzującym i wzbogacającym wiedzę na temat funkcjonowania rynków kapitałowych (autorka słusznie podkreśla i daje temu wyraz w swoich dociekliwych rozważaniach, iż naruszenia ZUOG stanowią jeden z wielu, ale bardzo istotnych czynników wpływających na warunki funkcjonowania i rozwoju rynków kapitałowych).() uwzględniając liczbę osób i instytucji, których dotyczą prezentowane w pracy zagadnienia, można spodziewać się dużego zainteresowania podanymi do publicznej wiadomości rezultatami dociekań i dużego wysiłku badawczego autorki (). Kompleksowość przeprowadzonej w pracy analizy, jej zakres oraz płynące z niej wnioski wzbudzą na pewno również duże zainteresowanie wśród osób i instytucji niezajmujących się zawodowo omawianymi problemami, ale interesujących się różnymi aspektami funkcjonowania rynku kapitałowego.
Prof. dr hab. Bogusław Pietrzak
Katedra Skarbowości
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Iwona Chojecka doktor nauk ekonomicznych, prawnik, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa spółek, a także prawa rynku kapitałowego oraz aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, prowadzi praktykę zawodową w obszarze rynków kapitałowych, autor publikacji z zakresu rynków finansowych.


Szczegóły: Naruszenia zasad uczciwego obrotu giełdowego - Chojecka Iwona

Tytuł: Naruszenia zasad uczciwego obrotu giełdowego
Autor: Chojecka Iwona
Wydawnictwo: C.H. Beck
Seria: FINANSE
ISBN: 9788325555429
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 320
Format: 17.0x24.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.67 kg


Recenzje: Naruszenia zasad uczciwego obrotu giełdowego - Chojecka Iwona

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: