Przedwojenny Kraków Najpiękniejsze fotografie

Książka

Przedwojenny Kraków
Najpiękniejsze fotografie

  • Wydawnictwo: RM
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788377731499
  • Ilość stron: 120
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 37,14 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 37,14 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Przedwojenny Kraków - Żyra Krzysztof

Kraków okresu międzywojennego, jak żadne inne miasto w Polsce, ma wyjątkowo obszerną dokumentację fotograficzną. Z wojennej pożogi ocalało bowiem niemal 200 tysięcy zdjęć z archiwum Agencji Fotograficznej Światowid, należącej do największego w międzywojennej Polsce koncernu medialnego Ilustrowanego Kuriera Codziennego. Dziś znajdują się one w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego i Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Kraków tamtych lat uwieczniali także znakomici fotograficy, tacy jak Stanisław Kolowca, Stanisław Mucha czy Adam Karaś.
W niepodległość wkraczał Kraków z całym bogactwem tradycji i wielowiekowym dorobkiem kulturowym. Był duchową stolicą odrodzonego państwa. Na co dzień jednak życie toczyło się tu jak w setkach innych miast. Zapraszamy więc na gwarny Rynek Główny, na ulice, gdzie dorożki mijały się z automobilami, i do żydowskiego Kazimierza, którego dzisiaj już nie ma. Zapraszamy na uroczystości patriotyczne uświetnione paradami wojskowymi, harce Lajkonika czy barwne obchody Dni Krakowa. Znużonym proponujemy spacer po Plantach. Taki Kraków pełen życia, a zarazem bogaty w historyczne pamiątki utrwalono na prezentowanych w albumie fotografiach.


Szczegóły: Przedwojenny Kraków - Żyra Krzysztof

Tytuł: Przedwojenny Kraków
Podtytuł: Najpiękniejsze fotografie
Autor: Żyra Krzysztof
Wydawnictwo: RM
Seria: NAJPIĘKNIEJSZE FOTOGRAFIE
ISBN: 9788377731499
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 120
Oprawa: Twarda


Recenzje: Przedwojenny Kraków - Żyra Krzysztof

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×