Motyle

Książka

Motyle

  • Wydawnictwo: Arkady
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788321348193
  • Ilość stron: 280
  • Format: 26.0x31.0cm
  • Oprawa: Twarda z obwolutą
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 99,00 PLN
Nasza cena 34,94 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 99,00 PLN
Nasza cena 34,94 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Motyle - Marent Thomas

Ponad 500 zawierających dech w piersiach fotografii pokazuje motyle, także te nocne, w ich naturalnych środowiskach na pięciu kontynentach. Poznajemy ponad 250 gatunków tych fascynujących owadów w całym bogactwie ich kolorów, wzorów i kształtów. Śledzimy cud zadziwiającej transformacji od jaja przez gąsienicę i poczwarkę po dorosłe, zwiewne, pełne gracji, opalizujące stworzenia.
Motyle wyróżniają się ujmującym pięknem, niepowtarzalną różnorodnością barw, kształtów i szczegółów budowy oraz cyklem życiowym pełnym dramatycznych przemian. Na ponad 500 fascynujących zdjęciach fotograf przyrody Thomas Marent prezentuje prawdziwy kalejdoskop przeróżnych motyli dziennych i nocnych z całego świata w ich naturalnych środowiskach oraz przedstawia owiane tajemniczością przeobrażenie od jaja przez gąsienicę i poczwarkę do mieniącego się często przepięknymi barwami dorosłego motyla.
- Być może bardziej niż innych fotografów przyrody ciekawiły mnie zawsze szczegóły wyrafinowane struktury i rysunki, które można dostrzec tylko dzięki wnikliwemu przypatrywaniu się danym obiektom z bardzo bliska mówi Autor.
Ten szwajcarski fotograf od ponad 16 lat podróżuje po pięciu kontynentach zwiedzając rejony wyróżniające się szczególnym bogactwem świata roślinnego i zwierzęcego. Jego wydany w 2006 roku album Wilgotny las równikowy został bardzo wysoko oceniony.
Motyle fascynowały tego samouka od najwcześniejszych lat. Już jako dziecko hodował własnoręcznie zebrane gąsienice i obserwował zachowania motyli, które stały się później obiektami jego pierwszych fotografii.
Obecnie fascynuje go jako fotografa nieskończona różnorodność barw, kształtów i struktur cechująca motyle we wszystkich stadiach rozwoju. Co roku uczestniczy w badaniach bogactwa gatunkowego szwajcarskich motyli. A swymi niezwykłymi zdjęciami jednoznacznie udowadnia, że owady te to nie tylko fruwające kwiaty, lecz także nośniki ważnej informacji o różnorodności biologicznej ich a zarazem i naszego środowiska naturalnego.
Ubarwienie zapierające nierzadko dech w piersiach swym przepychem, często zdumiewająco wspaniałe rysunki i miły dla oka lot czynią motyle jedną z najbardziej interesujących grup owadów. Cud przeobrażenia z maleńkiego jaja przez żarłoczną gąsienicę i nieruchomą poczwarkę w delikatnego motyla lekko unoszącego się w powietrzu, zawsze fascynował ludzi wrażliwych na piękno natury.
Thomasowi Martensowi udało się uchwycić i zatrzymać w kadrze całą urokliwą tajemniczość motyli oraz ich nietrwałe tak szybko przemijające piękno. Sportretował najrozmaitsze motyle, zarówno rodzime, jak i egzotyczne, dzienne i nocne, małe i duże, w ich naturalnych środowiskach. Wiele z nich obserwował podczas całego cyklu życiowego. W przypadku innych ukazał za pomocą jakich sztuczek, wyrafinowanych strategii i przystosowań, chronią się te pozornie bezbronne owady przed wrogami.
Ten przepiękny album uzupełniają wiadomości na temat biologii, zachowań i strategii przetrwania motyli oraz opowieści z przeżyć własnych Autora, składające się na szczegółowy obraz specyficznego świata tych niezwykłych owadów.


Szczegóły: Motyle - Marent Thomas

Tytuł: Motyle
Autor: Marent Thomas
Wydawnictwo: Arkady
ISBN: 9788321348193
Tytuł oryginału: Butterfly
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Garbarczyk Henryk
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 280
Format: 26.0x31.0cm
Oprawa: Twarda z obwolutą
Waga: 2.03 kg


Recenzje: Motyle - Marent Thomas

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Marent Thomas (1)