Sejsmika morska akwizycja i nawigacja sejsmiczna

Książka

Sejsmika morska
akwizycja i nawigacja sejsmiczna

  • Wydawnictwo: Libron
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788364275197
  • Ilość stron: 324
  • Format: 15.5x23.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 60,00 PLN
Nasza cena 51,75 PLN
Oszczędzasz 13%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 60,00 PLN
Nasza cena 51,75 PLN
Oszczędzasz 13%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Sejsmika morska - Raś Grzegorz

Grzegorz Raś jest inżynierem nauk geologicznych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał również tytuł magistra z wyróżnieniem w dziedzinie geofizyki poszukiwawczej. W trakcie studiów otrzymał wiele nagród, certyfikatów i wyróżnień, m.in. SITPNiG i Nagrodę Rektora. Ponadto jest posiadaczem dwóch dyplomów AGH z zakresu Zarządzania Projektami.
Już na studiach zapewnił sobie pracę w największej firmie sejsmicznej na świecie, w ówczesnej CGGVeritas (dziś CGG). Przez pięć lat zdobywał międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie akwizycji i przetwarzania morskich danych sejsmicznych oraz nawigacji sejsmicznej, realizując projekty poszukiwawcze m.in. w Australii, Malezji, Indonezji, Indiach, Papui Nowej Gwinei, Wietnamie i na Filipinach dla największych firm naftowych na świecie (m.in. Shell, Exxon Mobil).
W 2013 roku dołączył do zespołu specjalistów w jednostce naukowo-badawczej ION GXT w Londynie, gdzie obecnie pracuje m.in. nad zastosowaniami technologii inwersji pełnego pola falowego w sejsmice poszukiwawczej. Prowadzi też projekty związane ze zjawiskami anizotropii oraz modelowaniem pól prędkości w zakresie zaawansowanych metod obrazowania sejsmicznego.
Jego obecne zainteresowania są ściśle związane z wykonywaną pracą. W wolnych chwilach zajmuje się zagadnieniami charakterystyki złożowej.
Jest członkiem EAGE.

Materiał do książki został zebrany w czasie pracy Autora w światowych koncernach geofizycznych i jest niewątpliwie cennym zbiorem informacji, do których trudno jest zdobyć dostęp tylko z literatury. Drugą bardzo istotną cechą prezentowanego materiału jest przefiltrowanie wiedzy i informacji, które są przekazane, przez osobiste zaangażowanie Autora w tematykę oraz doświadczenie w pracy na statku sejsmicznym. []
Część książki dotycząca sejsmiki morskiej jest bardzo wartościowym materiałem, który pozwoli studentowi kierunku geofizyka na Wydziale Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie uzupełnić wiedzę w zakresie bardzo specyficznej części geofizyki. Po książkę mogą sięgnąć także inni czytelnicy zainteresowani poszukiwaniami złóż węglowodorów na morzach i oceanach, gdyż jest to niewątpliwie temat nowoczesny, oparty na najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie nauk o Ziemi, także na zdobyczach techniki nawigacji morskiej, pozycjonowania geodezyjnego czy technologii informatycznych związanych z przygotowaniem i funkcjonowaniem wielkiego, wielowymiarowego projektu, jakim jest sejsmika morska. Jest to główny powód wystawienia pozytywnej recenzji tej pracy.

Z recenzji prof. dr hab. inż. Jadwigi Jarzyny


Szczegóły: Sejsmika morska - Raś Grzegorz

Tytuł: Sejsmika morska
Podtytuł: akwizycja i nawigacja sejsmiczna
Autor: Raś Grzegorz
Wydawnictwo: Libron
ISBN: 9788364275197
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 324
Format: 15.5x23.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.5 kg


Recenzje: Sejsmika morska - Raś Grzegorz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: