Święte zwierciadła Sztuka wizyjna Alexa Greya

, ,

Książka

Święte zwierciadła
Sztuka wizyjna Alexa Greya

, ,

  • Wydawnictwo: Illuminatio
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788362476381
  • Ilość stron: 104
  • Format: 20.0x29.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 38,67 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 38,67 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Święte zwierciadła - Grey Alex, Wilber Ken, McCormick Carlo

Święte zwierciadła to unikalny, wypracowany po latach wizualnych i metafizycznych poszukiwań, cykl obrazów autorstwa Alexa Greya, który przenosi widza w wizjonerską podróż poprzez fizyczną, metafizyczną i duchową anatomię człowieka.
Artysta potrzebował dekady, aby stworzyć serię obrazów szczegółowo odzwierciedlających biologiczne, umysłowe i duchowe aspekty człowieka. Prace Greya stanowią swoiste połączenie elementów nawiązujących do starożytnych źródeł hinduizmu i buddyzmu tybetańskiego ze współczesną nauką i medycyną. W Świętych zwierciadłach odbija się ludzka anatomia w całej swej rozciągłości: od układu kostnego, nerwowego, limfatycznego czy mięśniowego do systemów energii psychicznej i energii duchowej. Przejście od ciała do sfery energii subtelnych umożliwia odbiorcy ujrzenie siebie w innym, niematerialnym, wymiarze. Podążając ścieżką wyznaczoną przez Greya od materii ku duchowości krok po kroku poznajemy głębszy wymiar naszej istoty.
Wielowymiarowy sposób postrzegania uniwersalnych ludzkich doświadczeń artysta wyraził w obrazach przedstawiających podstawowe elementy egzystencji: modlitwę, medytację, pocałunek, akt seksualny, ciążę, narodziny i śmierć. Prace Greya nie tylko ukazują to, co skrywa się pod ludzką skórą, ale też a może przede wszystkim obnażają emanacje rzeczywistości metafizycznej: aury, czakry, fale mózgowe, linie wzroku. Poprzez wykorzystanie nadzwyczaj wizjonerskiej poetyki, przejawiającej się m.in. w otoczonych płomieniami światłach aur oraz cienkich, luminescencyjnych liniach promieniujących z płaszczyzny obrazu, Grey uwypukla transcendentne aspekty naszego istnienia.
Książka zawiera ponad pięćdziesiąt obrazów, które są wyjątkowymi dziełami nie tylko pod względem artystycznym, ale stanowią również niezastąpiony materiał w medytacji i kontemplacji.
W epoce cynizmu i rozpaczy przeżycia pomagające ludziom pozbyć się wewnętrznych konfliktów i kierujące ich uwagę na wartość samej egzystencji, są szczególnie drogocenne. Pragnąłem, by moje obrazy w wizualny sposób przedstawiały spektrum świadomości od percepcji świata materialnego do duchowego zrozumienia; oraz by w możliwie największym stopniu stanowiły one symboliczne wrota wiodące do mistycznego wymiaru rzeczywistości.
Alex Grey


Szczegóły: Święte zwierciadła - Grey Alex, Wilber Ken, McCormick Carlo

Tytuł: Święte zwierciadła
Podtytuł: Sztuka wizyjna Alexa Greya
Autor: Grey Alex, Wilber Ken, McCormick Carlo
Wydawnictwo: Illuminatio
ISBN: 9788362476381
Tytuł oryginału: The sacred mirrors: the visionary art of Alex Grey
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Lorenc Maciej
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 104
Format: 20.0x29.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.68 kg


Recenzje: Święte zwierciadła - Grey Alex, Wilber Ken, McCormick Carlo

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×