Sucha sierpniowa trawa

Książka

Sucha sierpniowa trawa

  • Wydawnictwo: Black Publishing
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788375366921
  • Ilość stron: 304
  • Format: 12.5x20.4
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 15,90 PLN
Nasza cena 5,87 PLN
Oszczędzasz 63%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 15,90 PLN
Nasza cena 5,87 PLN
Oszczędzasz 63%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Sucha sierpniowa trawa - Mayhew Anna Jean

Przeł. Paweł Lipszyc

Wciągająca opowieść w duchu "Służących" i "Sekretnego życia pszczół" o przyjaźni między Mary, ciemnoskórą służącą, i Jubie, trzynastoletnią białą dziewczynką z szanowanej, zamożnej rodziny, która, jak się okazuje, skrywa wiele niewygodnych tajemnic Poruszająca historia o potrzebie bliskości, szczerości, tolerancji, wyrozumiałości dla inności, niezgody na rasizm i zarazem pasjonujący obraz amerykańskiej rodziny i prowincji Południa Stanów w burzliwych i pełnych napięć latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.


"Przejmujące, jak ta obyczajowa powieść, opisująca życie rodzinne i społeczne w Ameryce lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, jest potrzebna polskiemu czytelnikowi. W przystępny sposób dotyka problemów tolerancji, wyrozumiałości dla inności. Tematów ciągle nieprzepracowanych w naszym kraju. Gorąco polecam."
Maja Ostaszewska

"Amerykańskie południe w latach 50. to miejsce, w którym trudno jest się odnaleźć komuś, kto tak jak bohaterka "Suchej sierpniowej trawy" ze swoją dziecięcą wrażliwością nie potrafi zaakceptować rasizmu i uprzedzeń wobec drugiego człowieka. To powieść o dojrzewaniu i szukaniu odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. A w tle kolorowe światła lunaparków, wata cukrowa i podróże wielkim samochodem. Mit Ameryki jako świata wolnych ludzi i okrutna prawda o tym, że o tę wolność niektórym przyjdzie jeszcze długo walczyć."
Anna Dziewit-Meller

"Mocny debiut."
Publishers Weekly

"Trzymająca w napięciu historia."
Booklist

"Sucha sierpniowa trawa to niezwykły debiut opowiadający o rodzinie, której więzy zdają się trzeszczeć. To także panorama amerykańskiego Południa sprzed ponad półwiecza oraz opowieść o odchodzącej epoce. Młodziutka Jubie Watts jest znakomitą bohaterką i narratorką tej historii, albowiem nieskażona jeszcze konwenansami dostrzega sprzeczności i hipokryzję świata dorosłych i ma odwagę stawiać im pytania. Autorka tworzy bardzo autentyczne postacie i tak przekonująco opisuje scenerię Południa, że możemy niemal poczuć jej zapach. Przepiękna książka."
Karen White, autorka bestsellera "Zagubione godziny"


Szczegóły: Sucha sierpniowa trawa - Mayhew Anna Jean

Tytuł: Sucha sierpniowa trawa
Autor: Mayhew Anna Jean
Wydawnictwo: Black Publishing
ISBN: 9788375366921
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 304
Format: 12.5x20.4
Oprawa: Miękka
Waga: 0.29 kg


Recenzje: Sucha sierpniowa trawa - Mayhew Anna Jean

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×