Morderstwo w Orient Expressie

Książka

Morderstwo w Orient Expressie

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788327151223
  • Ilość stron: 264
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 24,90 PLN
Nasza cena 16,19 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 24,90 PLN
Nasza cena 16,19 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Morderstwo w Orient Expressie - Christie Agata

W środku nocy Orient Express wpada w zaspy śnieżne. Na kilka dni zostają odcięci od świata. W zamkniętym od wewnątrz przedziale znajdują podróżni zasztyletowanego mężczyznę. Dlaczego wszyscy pasażerowie kłamią podczas przesłuchania? Prawda jest tak dziwna, że nawet Poiroitowi trudno w nią uwierzyć.


Szczegóły: Morderstwo w Orient Expressie - Christie Agata

Tytuł: Morderstwo w Orient Expressie
Autor: Christie Agata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Seria: KLASYKA KRYMINAŁU
ISBN: 9788327151223
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 264
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Morderstwo w Orient Expressie - Christie Agata

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Nie będę oryginalna kiedy powiem że moją ulubioną częścią przygód Herkulesa Poirot jest „Morderstwo w Orient Expressie”. Dlaczego? Z powodu tysiąca rzeczy. W pociągu spotykam ekscentryczne osoby – rosyjską księżną, hrabiostwo Andrenyi, pułkownika Arbuthnota, uroczą panią Hubbard, panną Debenham i mnóstwo innych, interesujących, sympatycznych ludzi. Niby to jest zamknięty pociąg, czekający na odwilż ale są duże przestrzenie – mimo wszystko czuję się trochę klaustrofobicznie. A co ciekawe morderstwo jednego z pasażerów, typa spod ciemnej gwiazdy - Cassettiego alias Ratchetta dla mnie schodzi na plan dalszy. Bardziej ciekawi mnie i dociekliwego Belga ten przekrój społeczeństwa, ten przedwojenny urok ponadczasowego Orient Expressu, szyk strojów dam z tamtych czasów, prawdziwych dżentelmenów. Więc – wsuwam moją dłoń pod Twoją rękę, jesteśmy ubrani haute couture i jedziemy w świat razem z pasażerami, Herkulesem Poirotem od Stambułu do Paryża. Genialne „Morderstwo w Orient Expressie”. Agata Christie znowu rządzi. 2017-04-23 01:12:43