Adios muchachos (pocket)

Książka

Adios muchachos (pocket)

  • Wydawnictwo: MUZA
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788377587522
  • Ilość stron: 288
  • Format: 110 x 175 mm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 12,99 PLN
Nasza cena 6,34 PLN
Oszczędzasz 51%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 12,99 PLN
Nasza cena 6,34 PLN
Oszczędzasz 51%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Adios muchachos (pocket) - Chavarria Daniel

"Adios muchachos!" – to opowieść o rowerowej dziwce i „podmorskim cwaniaczku”, o pazernych biznesmenach i niepoprawnych marzycielach, o tym, że potrzeba jest matką wynalazku, choć niekoniecznie jest wtedy wzorem rodzicielskich cnót – i że w każdym fachu da się osiągnąć maestrię.

Daniel Chavarría urodził się w 1933 roku w Urugwaju. Nim postanowił zająć się pisarstwem, pracował między innymi jako górnik w Essen, model w Kolonii, przewodnik po madryckim Museo del Prado czy pomywacz w Paryżu. W 1964 roku w Brazylii zastał go zamach stanu, po którym był zmuszony szukać schronienia wśród poszukiwaczy złota w Amazonii. Pięć lat później, uprowadziwszy ponoć awionetkę, zbiegł na Kubę, która stała się jego drugą ojczyzną.

W gęstym od czarnego humoru stylu Chavarríi wątki kryminalne przeplatają się z erotycznymi, gdzieś w tle zaś co chwila pojawia się Kuba: żywiołowa, niespokojna, swym klimatem, muzyką i kuchnią atakująca wszystkie zmysły. Wszystko to Chavarría opisuje z dionizyjskim rozsmakowaniem brodatego filologa klasycznego, którym jest z wykształcenia. Po przybyciu na Kubę wykładał wszak w Hawanie grekę i łacinę.

Książka została nagrodzona dwiema prestiżowymi nagrodami:  Dashiell Hammett Award i  Edgar Award przyznawaną przez amerykańskie stowarzyszenie pisarzy kryminałów (Mistery Writers of America).


Szczegóły: Adios muchachos (pocket) - Chavarria Daniel

Tytuł: Adios muchachos (pocket)
Autor: Chavarria Daniel
Wydawnictwo: MUZA
ISBN: 9788377587522
Tytuł oryginału: Adios, muchachos
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 288
Format: 110 x 175 mm
Oprawa: miękka


Recenzje: Adios muchachos (pocket) - Chavarria Daniel

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×