Wprowadzenie do Psychologii LGB

Książka

Wprowadzenie do Psychologii LGB

Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 70,00 PLN
Nasza cena 54,66 PLN
Oszczędzasz 21%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 70,00 PLN
Nasza cena 54,66 PLN
Oszczędzasz 21%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wprowadzenie do Psychologii LGB - Grzegorz Iniewicz

Jest to pierwszy na rynku polskim podręcznik do psychologii LGB, będącej dobrze rozpoznaną i ugruntowaną w praktyce dyscypliną na Zachodzie Europy i w USA. W Polsce natomiast ta tematyka jest znana przede wszystkim dość wąskiej grupie badaczy i praktyków, jak też osobom LGB. Treść książki oparta jest na nowoczesnych międzynarodowych standardach rozumienia zagadnień związanych z nieheteroseksualnymi orientacjami seksualnymi.

Książka została podzielona na 3 części.

W pierwszej przedstawiono szeroki kontekst historyczno-kulturowy LGB:: Homoseksualizm czy homoseksualności?; Homoseksualność w XIX-wiecznym dyskursie medycznym; Historyczne źródła i przemiany psychologii LGB; Biseksualność. Historia, koncepcje, badania; Doświadczenie osób nieheteroseksualnych w ujęciu społecznej teorii queer.

W części drugiej zaprezentowano wybrane zagadnienia psychologii LGB:: Neurobiologiczne i neuropsychologiczne aspekty orientacji homoseksualnej; Coming out i konstruowanie tożsamości; Osoby LGB w związkach intymnych; Rodziny tworzone przez osoby nieheteroseksualne i wychowywanie przez nie dzieci; Doświadczanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną – analiza sytuacji społecznej osób LGB w Polsce; Zdrowie psychiczne osób homo- i biseksualnych.

Część trzecia odnosi się do praktycznych aspektów pomocy osobom LGB:: Kwestie etyczne w psychologii LGB; Psychoterapia – od terapii konwersyjnych do terapii wykorzystujących teorię queer; Praktyczne aspekty terapii i Trening antydyskryminacyjny jako narzędzie przeciwdziałania homofobii.

Adresatem jest szerokie grono Czytelników:: studenci i absolwenci różnych kierunków studiów, głównie psychologicznych, pedagogicznych, medycznych, teologicznych, socjologicznych, a także terapeuci, psychoterapeuci i seksuolodzy. Powinna też być chętnie czytana przez rodziców mających problem ze zrozumieniem i akceptacją dzieci ujawniających nieheteroseksualne potrzeby i zachowania.


Szczegóły: Wprowadzenie do Psychologii LGB - Grzegorz Iniewicz

Tytuł: Wprowadzenie do Psychologii LGB
Podtytuł:

Autor: Grzegorz Iniewicz
Wydawnictwo: Continuo Wydawnictwo Jan Kuźma
ISBN: 9788362182305
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 388
Oprawa: miękka
Waga: 0.64 kg


Recenzje: Wprowadzenie do Psychologii LGB - Grzegorz Iniewicz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×