Moje Niemcy Zapach żołnierskich butów

Książka

Moje Niemcy
Zapach żołnierskich butów

  • Wydawnictwo: Rytm
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788373995901
  • Ilość stron: 328
  • Format: 16.5x24.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,91 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,91 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Moje Niemcy - Tepli Jerzy

Bawarczycy, Frankowie, Szwabi, Saksończycy, Westfalczycy, Nadreńczycy, Branderburgczycy, Pomorzanie i nie tylko oni zamieszkują ziemie na zachód od Odry i Nysy Łużyckiej. Są Niemcami...ale jacy są. Czy tacy sami
Autor spisuje doświadczenia gromadzone przez ponad trzydzieści lat bezpośredniego obcowania z Nimi. Są wspomnieniem, a jednocześnie reportażem zaczynającym się w sierpniu 1939 roku, a kończącym... tę decyzję pozostawia autor Czytelnikom. By im to ułatwić prowadzi po różnych miejscach, różnych sytuacjach czasami zawiłych, czasami zabawnych, a czasami smutnych, jednak zawsze interesujących.
Jest opowieść o pysku gestapowskiego psa, wszystkich siłach dla frontu, pociągach pod nadzorem, czy ewakuacji prosiaka. Wędrujemy wspólnie po Łużycach, poznajemy obozowego specjalistę, ponumerowanych robotników i zaskakujący zwrot dzieł Kolberga. Świat okazuje się mały, gdy czytamy o Polakach w muzeum w Bochum, o tym jak autor trafia na ślad kuzyna w opowieści uratowanego mężczyzny z więzienia niemieckiego w Busku na Kielecczyźnie. Słuchamy hymnów pochwalnych na największej budowie Berlina placu Poczdamskim, który powinien być placem Polskim ze względu na ocenę pracujących tam naszych rodaków.
W czasie wędrówek, w spotkaniach, rozmowach i gromadzonych opiniach jest próba odpowiedzi na pytanie jacy są Niemcy. Czy tacy jakich autor poznał w latach okupacji, czy tacy jakimi byli jego sąsiedzi w Bonn, czy Berlinie Czy można wyobrazić sobie czterokilometrowy budynek, w którym wszystko odbywało się na gwizdek Co sądzi młodzież, a co dorośli o bunkrach Czy pokutuje nostalgia, za tym co było, a nie istnieje To tylko niektóre szczegóły książki bogato ilustrowanej zdjęciami.


Szczegóły: Moje Niemcy - Tepli Jerzy

Tytuł: Moje Niemcy
Podtytuł: Zapach żołnierskich butów
Autor: Tepli Jerzy
Wydawnictwo: Rytm
ISBN: 9788373995901
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 328
Format: 16.5x24.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.48 kg


Recenzje: Moje Niemcy - Tepli Jerzy

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×