Bursztynowa Dziewczyna Anna Janntar we wspomnieniach

Książka

Bursztynowa Dziewczyna
Anna Janntar we wspomnieniach

  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788363656454
  • Ilość stron: 377
  • Format: 23.5x16.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 31,05 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 31,05 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Bursztynowa Dziewczyna - Pryzwan Mariola

Książka poświęcona jednej z najlepszych i najpopularniejszych gwiazd polskiej estrady Annie Jantar.
Śpiewała pogodne przeboje i liryczne, skłaniające do refleksji piosenki. W latach siedemdziesiątych jej niezapomniane przeboje Tyle słońca w całym mieście, Najtrudniejszy pierwszy krok, Żeby szczęśliwym być czy Nic nie może wiecznie trwać znała i nuciła cała Polska.
Annę Jantar piosenkarkę legendę i fascynującą kobietę wspominają najbliżsi: rodzice, mąż Jarosław Kukulski, brat, córka Natalia, a także przyjaciele i znajomi ze środowiska artystycznego, m. in. Halina Frąckowiak, Marek A. Karewicz, Janusz Kondratowicz, Ewa Kuklińska, Jerzy Milian, Andrzej Mogielnicki, Bogdan Olewicz i Ewa Wiśniewska.
Obecne wydanie poszerzone zostało o wspomnienia znajomych z branży muzycznej: Bolesława Bednarza, Jerzego Chrzanowskiego, Krystyny Cudowskiej, Andrzeja Frajndta, Adama Glinki, Zbigniewa Hołdysa, Edwarda Hulewicza, Ireny Jarockiej, Mariusza Jelińskiego, Krzysztofa Krawczyka, Piotra Kuźniaka, Stanisława Lenckiego, Romualda Lipko, Witolda Orzechowskiego, Marka Sewena, Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej, Janusza Sterżenia i Marii Szabłowskiej, aktorów Krzysztofa Janczara i Macieja Łysakowskiego oraz fotografika i dziennikarza Lesława Sagana.
W książce są także wzruszające listy, które Anna Jantar napisała do swej matki i córeczki zimą 1980 roku w czasie swego ostatniego pobytu w Stanach Zjednoczonych.
Ze wspomnień i listów wyłania się postać wrażliwej, utalentowanej piosenkarki, pięknej kobiety i świetnego kumpla.
Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku, mając zaledwie 29 lat. Narodziła się legenda, która trwa do dziś. Legenda Bursztynowej Dziewczyny.

Mariola Pryzwan autorka biografii utkanych ze wspomnień m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Kownackiej tym razem przedstawia jedną ze swoich ulubionych piosenkarek.


Szczegóły: Bursztynowa Dziewczyna - Pryzwan Mariola

Tytuł: Bursztynowa Dziewczyna
Podtytuł: Anna Janntar we wspomnieniach
Autor: Pryzwan Mariola
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 9788363656454
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 377
Format: 23.5x16.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.78 kg


Recenzje: Bursztynowa Dziewczyna - Pryzwan Mariola

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Książka przede wszystkim pięknie wydana, mocno zaskoczył mnie papier - spodziewałam się kredowego - przynajmniej dla zdjęć (których jest tu bardzo dużo) a tymczasem cała książka jest wydana na matowym papierze, lekko chropowatym. Daje to świetny efekt, bo wszystkie fotografie, strony z gazet, plakaty są świetnie widoczne i przy czytaniu nie odbija się od nich światło. Tą książkę zresztą można przede wszystkim oglądać. Nie jest to zwykła biografia piosenkarki ale opowieść o Annie Jantar opisana słowami ludzi którzy ją znali i kochali. Forma jest lekka i niewymagająca skupienia. Kolejne kartki czyta się jak felieton, krótką wzmiankę w gazecie. Nie ważne gdzie się zacznie i gdzie skończy. Był to jeden z powodów, dla których ją kupiłam. Książka była prezentem dla mamy, która nie ma czasu na czytanie, ma już kiepski wzrok i nie lubi ślęczeć nad małym drukiem. Idealnie się wpasowała a obdarowana już podpytuje o kolejne biografie w tym stylu. Zabieram się za szukanie bo chętnie poczytam razem z nią. 2014-07-14 14:29:41


Podobne do: Bursztynowa Dziewczyna - Pryzwan Mariola