Jedz i biegaj (Audiobook) Niezwykła podróż do świata ultramaratonów i zdrowego odżywiania

,

AUDIOBOOK

Jedz i biegaj (Audiobook)
Niezwykła podróż do świata ultramaratonów i zdrowego odżywiania

,

  • Producent: Galaktyka
  • Rok produkcji: 2014
  • ISBN: 9788375793024
  • Format: 14.0x12.5cm
  • Oprawa: Kartonowa
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 18,42 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 18,42 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Jedz i biegaj (Audiobook) - Jurek Scott, Friedman Steve

Czyta Krzysztof Banaszyk.

Od niemal dwóch dekad Scott Jurek jest najważniejszą postacią i gwiazdą biegów ultramaratońskich. To niezwykle trudna, ale wciąż zyskująca na znaczeniu dyscyplina sportu. W 1999 roku będąc właściwie nikomu nieznanym biegaczem, Scott Jurek niespodziewanie wysunął się na prowadzenie w Western States Endurance Run słynnym stumilowym (a więc ponad stusześćdziesięciokilometrowym!) wyścigu szlakiem z czasów gorączki złota przez kalifornijskie góry Sierra Nevada. Jurek wygrał go siedem razy z rzędu, ustanawiając również nowy rekord tej trasy. Dwukrotnie zwyciężył w Badwater Ultramarathon, a więc w biegu na ponad dwieście siedemnaście kilometrów przez Dolinę Śmierci. Ustanowił rekord Stanów Zjednoczonych w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu, przebiegając w tym czasie dwieście sześćdziesiąt sześć i sześć dziesiątych kilometra, czyli sześć i pół maratonu! Znalazł się w grupie najlepszych biegaczy, którzy w Meksyku wzięli udział w wyścigu z udziałem Indian Tarahumara, znanym z bestsellerowej książki Urodzeni biegacze. Te osiągnięcia należą do absolutnie wyjątkowych, a niezwykłości dodaje im fakt, że Jurek dokonał ich, jedząc wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego.


W Jedz i biegaj Scott Jurek szczerze opowiada o swoim życiu weganina i o karierze wybitnego sportowca. Jego historia może być natchnieniem dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania, pokazuje bowiem, jak silna potrafi być ludzka wola. To inspirująca opowieść o dzieciństwie Jurka, początkach biegania (z którym nie zaprzyjaźnił się od razu) i o powolnej przemianie w weganina i ultramaratończyka błyskotliwie wygrywającego zawody rozgrywane na całym świecie.


Ta historia obala stereotypowe poglądy na temat tego, co powinien jeść sportowiec, myślący o dobrych wynikach!


Jedz i biegaj jest pełne niezwykłych opowieści o wytrzymałości i współzawodnictwie, naukowych ciekawostek i praktycznych porad w tym wielu przepisów na ulubione dania autora. Ta książka zainspiruje do działania każdego, kto po nią sięgnie: do pierwszego biegu, poszerzenia horyzontów żywieniowych albo wręcz do poznania granic własnych możliwości.Czy można przebiec ponad 266 km w ciągu doby Czy można bić rekord za rekordem Czy można zmierzyć się z legendarnymi, najlepszymi długodystansowcami świata z plemienia Tarahumara Można. Ale czy można zrobić to wszystko będąc jednocześnie weganinem Można.

Pamiętam, jak kiedyś pewna specjalistka z zakresu żywienia oceniała moją dietę i z dezaprobatą kręciła głową, słysząc że biegam maratony i nie jem mięsa. Ciekawe, co by powiedziała, gdyby przyszedł do niej Scott Jurek Wychował się w tradycyjnej rodzinie, gdzie na stole królowało mięso i ziemniaki. Dziś jest słynnym wegańskim ultramaratończykiem.

Nie musisz być biegaczem, żeby przeczytać tę książkę. Możesz po prostu chcieć poznać niezwykłą historię niesamowitego człowieka. Albo mieć ochotę na dobry wegański przepis. No to jak Gotowi Do biegu... START!
Beata Sadowska, dziennikarka TVP


Szczegóły: Jedz i biegaj (Audiobook) - Jurek Scott, Friedman Steve

Tytuł: Jedz i biegaj (Audiobook)
Podtytuł: Niezwykła podróż do świata ultramaratonów i zdrowego odżywiania
Autor: Jurek Scott, Friedman Steve
Producent: Galaktyka
Kod paskowy: 9788375792898
ISBN: 9788375793024
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Rok produkcji: 2014
Format: 14.0x12.5cm
Oprawa: Kartonowa
Waga: 0.06 kg
Typ głównego nośnika: ACM
Ilość nośników: 1
Opis nośników:

1. (CD-MP3)Recenzje: Jedz i biegaj (Audiobook) - Jurek Scott, Friedman Steve

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Jurek Scott, Friedman Steve (1)