104 Pielgrzymki Jana Pawła II

Książka

104 Pielgrzymki Jana Pawła II

  • Wydawnictwo: Petrus
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788377201794
  • Ilość stron: 384
  • Format: 20.8x15.4
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 32,39 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 32,39 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: 104 Pielgrzymki Jana Pawła II - Jelonek Tomasz

W czasie pontyfikatu Jana Pawła II dzień szesnasty każdego miesiąca był szczególnym dniem modlitwy w Jego intencji i wspomnieniem tego niezwykłego dnia 16 października 1978 roku, kiedy Konklawe wybrało Arcybiskupa Krakowa papieżem. W Materiałach Homiletycznych na każdy ze wspomnianych dni modlitwy były przygotowywane specjalne homilie związane z Osobą i działalnością Naszego Rodaka na Stolicy Piotrowej.

Gdy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca, dni modlitwy zostały zastąpione dniami pamięci, a była ona skoncentrowana na krótkich rozważaniach związanych z pielgrzymkami, jakie odbył Ojciec Święty poza granice Italii. Krótkie przedstawienie każdej z tych pielgrzymek wraz z fragmentami przemówień, jakie zostały w czasie ich wygłoszone, stanowiły comiesięczny materiał przez sto cztery miesiące, gdyż tyle było zagranicznych pielgrzymek Jana Pawła II. Wypełniło to czas aż do kanonizacji Papieża Polaka.

Materiały, które sukcesywnie się ukazywały zostały obecnie zebrane i udostępnione szerszemu gronu odbiorców. W zbiorze pozostawiono daty dni, na które poszczególne materiały były przygotowywane, aby stało się na przykład jasne, dlaczego mówimy o Janie Pawle II, a później o bł. Janie Pawle II, a pod koniec o świętym. Inne aluzje także uzyskują swoją aktualność.
Książka pozwoli Czytelnikowi przypomnieć sobie szczególną cechę pontyfikatu św. Jana Pawła II, który tyle razy jechał na spotkanie z wiernymi, natomiast fragmenty Jego przemówień są nadal aktualne, pouczają nas o myśli papieskiej i mogą stanowić pomoc w przenoszeniu tej myśli w nasze życie.


Szczegóły: 104 Pielgrzymki Jana Pawła II - Jelonek Tomasz

Tytuł: 104 Pielgrzymki Jana Pawła II
Autor: Jelonek Tomasz
Wydawnictwo: Petrus
ISBN: 9788377201794
Liczba tomów: 1
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 384
Format: 20.8x15.4
Oprawa: Twarda
Waga: 0.57 kg


Recenzje: 104 Pielgrzymki Jana Pawła II - Jelonek Tomasz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×